5-6.04.2014 Master Class in Breast Surgery

5-6.04.2014 Master Class in Breast Surgery

W dniach 5-6 kwietnia br. roku w Warszawie odbyła się konferencja połączona z warsztatami chirurgicznymi z zakresu powiększania piersi implantami Polytech!master_class_certyfikat_preview  Organizatorem a zarazem dystrybutorem implantów jest firma ARTIMED. Spotkanie miało charakter wyjątkowy ponieważ na konferencję zostali zaproszeni tylko i wyłącznie najlepsi specjaliści i chirurdzy plastyczni w Polsce! Tym bardziej miło nam było skorzystać z tego zaproszenia wziąć udział w warsztatach z powiększania piersi prowadzonego przez znanego na całym świecie chirurga plastyka Dr Constantin Stan w asyście Prof. hab. Dr n. med. Janusza Jaśkiewicza.

Głównym tematem spotkania było zaprezentowanie nowych, zupełnie innowacyjnych implantów piersi,  które wypełnione są  w wysokim stopniu usieciowanym żelem silikonowym (z wiązaniami poprzecznymi zapewniającymi spoistość). Żel silikonowy wyróżnia się tzw. efektem 'Memory’, co oznacza, że elastyczny żel silikonowy każdorazowo powraca do swojej formy początkowej oraz imituje naturalne ruchy tkanki piersiowej. Dzięki zastosowaniu implantów piersi o powierzchni Microthane®, ryzyko powstania kontraktury kapsułkowej (torebki łącznotkankowej) zredukowane jest do minimum. Implanty piersi teksturowane dzięki swojej strukturze powierzchniowej również zmniejszają ryzyko powstania kontraktury kapsułkowej.

Główne atuty implantów o powierzchni Microthane®:

  • tab-DiagonGel_engl_largeNiski stopień występowania torebki łącznotkankowej tworzącej się wokół implantu (wskaźnik wynosi od 0 do 3%, w porównaniu z implantami o powierzchni teksturowanej – do 15%). Co to oznacza dla pacjentki? Żadna pacjentka lub ewentualnie 3 pacjentki na 100 mogą wrócić do swojego lekarza z tego rodzaju powikłaniami.
  • Obniżenie ryzyka występowania torebki łącznotkankowej wokół implantu obniża całkowity wskaźnik powikłań po zabiegu chirurgicznym.
  • Implanty pokryte Microthane® jako jedyne umożliwiają technikę implantacji 'stacking’ – implanty o różnorodnych kształtach mogą być w dowolny sposób na siebie nakładane, co zapewnia doskonały efekt estetyczny w operacjach, w szczególności rekonstrukcyjnych piersi po zmianach nowotworowych lub w przypadku korekcji wad wrodzonych.
  • Microthane® zapewnia aktywny proces wgajania się implantu wokół otaczającej implant tkanki, co prowadzi do dobrego ukrwienia tkanek otaczających implant.
  • Wysoki współczynnik tarcia i szybkie wiązanie tkanki i powierzchni Microthane® implantu zapewnia stabilność implantu, zapobiega jego przemieszczaniu się.
  • Włókna torebki łącznotkankowej nie są ułożone równolegle w stosunku do powierzchni co powoduje neutralizację działania sił kurczących implant. Implant nie jest ściskany i tym samym nie ulega deformacji, co utrzymuje doskonały efekt estetyczny operacji plastycznej.
  • Implant utrzymuje swą oryginalną konsystencję i pozwala zachować naturalny wygląd piersi.

Firma POLYTECH Health & Aesthetics to jeden z wiodących producentów implantów silikonowych w Europie (w tym Diagon/Gel 4Two Series).  Oferuje chirurgom szeroką gamę implantów ciała. W ofercie znajdują się implanty piersi, twarzy, pośladków, jąder i łydek, a także kilka rodzajów ekspanderów. Dla klientów o szczególnych potrzebach wykonują również implanty na zamówienie. Wszystkie produkowane implanty odpowiadają najwyższym standardom Komisji Europejskiej i stanowią gwarancję bezpieczeństwa dla chirurgów i dla pacjentów.

Więcej informacji na temat implantów poliuretanowych znajdziesz w naszej ofercie! Zapraszamy!