Czego pragną mężczyźni, czyli zabiegi dla mężczyzn

Już od wielu lat medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna przestały być domeną płci pięknej. Coraz częściej w Klinice Wiatroszak rozwiązujemy tzw. „męskie sprawy”.  Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się mężczyźni?

boxy_mens_mediumMęska część  naszych pacjentów to przede wszystkim panowie, którzy dbają o swoją kondycję fizyczną. Intensywne treningi siłowe pozwalają utrzymać ciało w formie, jednak nie wszystkie partie ciała udaje się skutecznie wyćwiczyć. Czynniki genetyczne, uwarunkowania hormonalne, stosowane leki czy zmiany masy ciała powodują, że nawet u wytrenowanych mężczyzn pozostają znaczne pokłady tkanki tłuszczowej, których nie udaje się zlikwidować przez ćwiczenia czy dietę. Taki tłuszcz odkłada się zazwyczaj w dolnych partiach brzucha czy w okolicy klatki piersiowej. Gabinet Wiatroszak oferuje różne rodzaje zabiegów, które skutecznie rozwiązują problem nadmiaru tkanki tłuszczowej u aktywnych fizycznie mężczyzn. Mowa tu o infradźwiękowej liposukcji czy lipolizie iniekcyjnej.

Kolejnym problemem mężczyzn uprawiających sporty siłowe są rozstępy na klatce piersiowej, ramionach czy barkach. Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę możliwości zminimalizowania tych niechcianych pasm na skórze. Pacjentom polecamy zabiegi laserowe lub specjalne dobrane koktajle mezoterapii igłowej.

Równie typowo męskim problemem jest nadmierne wypadanie włosów. Łysienie androgenowe jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, jednak stosując odpowiednie preparaty problem ten możemy zminimalizować i znacząco przesunąć w czasie. Wielu mężczyzn poddaje się zabiegom mezoterapii skóry głowy, która zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, a także działa stymulująco na porost włosów.

1308068739870_mediumNierzadko mężczyźni zgłaszają się do Kliniki Wiatroszak z problemami ze skórą trądzikową. Pozostałości po młodzieńczym trądziku w postaci blizn i przebarwień SA skutecznie likwidowane przy użyciu specjalnie opracowanej mieszanki kwasów pilingujących lub przy użyciu lasera.

Medycyna estetyczna oferuje pełną gamę zabiegówka twarz, dedykowanych specjalnie dla mężczyzn. O ile kobietom zależy przede wszystkim na uzyskaniu efektu twarzy o delikatnych rysach, o tyle w przypadku mężczyzn celem jest podkreślenie mocnych konturów twarzy. Jednym z takich zabiegów jest uwydatnienie okolicy kąta żuchwy. Okolicę tą wypełnia się preparatami na bazie hydroksyapatytu wapnia lub kwasu hialuronowego uzyskując efekt podkreślenia kąta żuchwy. Takiemu zabiegowi poddał się między innymi Brad Pitt, który uznawany jest za jednego z najseksowniejszych mężczyzn na świecie.

Przykładowe zdjęcia z zabiegu ginekomastii przed/po. Zapraszamy również do w naszej galerii.