FIRST LIFT BARB 4D – nowoczesne nici liftingujące

FIRST LIFT BARB 4D – nowoczesne nici liftingujące

Tradycyjne liftingi odchodzą do lamusa. Polki pokochały kuracje odmładzające i rewitalizujące skórę z użyciem rozpuszczalnych nici First Lift z polidioksanonu. Nici PDO, bo tak brzmi potoczna ich nazwa, zrewolucjonizowały myślenie o medycynie estetycznej. Stały się bezapelacyjnie sprawdzoną i bezpieczną metodą odmładzania twarzy i ciała. Korzyści z takich zabiegów są długotrwałe, a efekty natychmiastowe.

Technika First Lift Barb 4D

First Lift Barb 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici. Teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta.

Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym, który całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny, a jedyne ślady, jakie pozostawia zabieg, to możliwe lekkie zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem.

Coraz mniej pacjentów decyduje się na rozległe zabiegi liftingujące – pacjenci przekonują się do kuracji odmładzających i rewitalizujących skórę z użyciem rozpuszczalnych nici First Lift z polidioksanonu. Wynika to z tego, iż nie chcą oni operacji i problemów z nimi związanych oraz blizn pooperacyjnych. Ich przewaga to przede wszystkim naturalny wygląd miejsca poddanego zabiegowi, generalny brak przeciwwskazań oraz niskie ryzyko powikłań – mówi dr Adam Gumkowski, specjalista stosujący nici First Lift Barb 4D.

Idea zabiegu First Lift Barb 4D

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu.

Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy. Jest to proces stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”.

W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 24 miesięcy – po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Proces starzenia oczywiście zachodzi nadal. Jednakże w zwolnionym tempie – zapewnia dr Adam Gumkowski. Dla utrzymania pełnego efektu zalecamy jednak powtarzanie zabiegu co około 2 lata.

Wskazania do zabiegu

Nici First Lift Barb 4D polecamy pacjentom już od 30. roku. Wskazanie do zabiegu stanowi utrata jędrności i napięcia skóry i zmiana owalu twarzy. Doskonale sprawdzają się do podnoszenia podbródka, brwi, zmiany konturu linii policzków i żuchwy. Pacjentom, którym zależy na poprawieniu wyglądu innych partii ciała, zaleca się użycie tradycyjnych nici PDO.

Zalety zabiegu:

natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 1,5 roku
szybki i bezbolesny zabieg
bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
możliwość powtórzenia procedury
brak widoczności i wyczuwalności nici
Do tej pory na rynku pojawiły się następujące rodzaje nici PDO:

Cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry- First Lift
Nitka przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry – First Lift Screw
Nić z małymi haczykami dwukierunkowo zbieżnymi do rewitalizacji skóry i delikatnego liftingu – First Lift Barb
W Polsce nici PDO First Lift dostępne są od 2013 roku, dzięki firmie Croma-Pharma. Nici First Lift Barb 4D posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE. Można na terenie całej Unii Europejskiej. Dla osiągnięcia optymalnych efektów, zaleca się łączenie zabiegów First Lift Barb 4D z innymi metodami odmładzania.

Nici liftingujące i zabiegi wolumetryczne to zabiegi dopełniające się. Komplementarne zastosowanie kilku takich zabiegów znacznie zwiększa efekt według zasady 1+1+1=10, a nie 3 – uważa dr Gumkowski. Zdaniem wielu lekarzy specjalistów zabiegi nićmi PDO First Lift to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Posiada minimalną inwazyjność i brak skutków ubocznych oraz długotrwałe efekty estetyczne. Szeroka gama rozmiarów nici i ich różnorodność, a także wszechstronność zastosowania dają podstawy, by sądzić,iż nici PDO zdominują zabiegi lifitnujące.

Źródło: croma.pl