Ginekologia estetyczna a zdrowie i wygląd okolic intymnych

Ginekologia estetyczna a zdrowie i wygląd okolic intymnych

Każda kobieta wie, jak ważne jest zdrowie i wygląd okolic intymnych. Ginekologia estetyczna przestaje być tematem tabu. Duża w tym zasługa mediów, zmieniających się czasów i samych kobiet, które dostrzegają znaczenie troski o własne zdrowie i wygląd.

Jakiego rodzaju zabiegi poprawiają zdrowie i wygląd okolic intymnych

Istnieje wiele typów zabiegów wykonywanych w gabinetch chirurgii plastycznej niwelujących różne dolegliwości sfery intymnej. Zabiegi takie są bezpieczne i efektywne. Co równie ważne, ich ceny są utrzymane w rozsądnych granicach. Ginekologia estetyczna doskonale radzi sobie z takimi dolegliwościami jak przerost, asymetria, czy wiotkość warg sromowych lub też nadmierne rozciągnięcie pochwy. Nie są to problemy wyłącznie estetyczne. Zbyt duże wargi sromowe są narażone na uciążliwe podrażnienia. Mogą zniechęcać do aktywności fizycznej, a nawet podobnie jak zbyt szeroka pochwa, wpływać na brak satysfakcji z życia seksualnego! Zbyt wiotkie dają poczucie złego wyglądu, szczególnie w okresie około menopauzy. W tym okresie bowiem, wargi narażone na wiotczenie i rozciąganie z powodu obniżenia się poziomu estrogenów. Na szczęście zajmuje się tym dział ginekologii estetycznej pozwalający na wykonanie tzw. labioplastyki lub też augmentacji (powiększenia i ujędrnienia) warg sromowych oraz zwężania pochwy.

Korzyści płynące z ginekologii estetycznej

Zabiegi te są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Korzyści to nie tylko poprawa estetyki miejsc intymnych, ale przede wszystkim wzrost samoakceptacji, atrakcyjności i zadowolenia z życia seksualnego oraz właściwej kondycji zdrowotnej okolic intymnych. Istnieje kilka metod operacyjnych wykonywania labioplastyki. Toteż każda pacjentka powinna wcześniej odbyć konsultację lekarską, by wybrać odpowiednią dla siebie metodę.Na konsultacji takiej w zależności od oczekiwań pacjentki, oraz rodzaju defektu plastycznego, zostanie zaproponowany właściwy rodzaj zabiegu. Nasza Gabinet wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej już od wielu lat, dlatego też mamy duże doświadczenie w tym zakresie. Z tego względu zajmujemy się również poprawą nieudanych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej wykonanych w innych gabinetch i gabinetach. Posiadamy dużą dokumentację zdjęciową z wykonanych u nas procedur, na których możemy pokazać naszym pacjentkom możliwości uzyskania potencjalnych efektów. Zapraszamy na takie konsultacje.