Ginekologia estetyczna i jej wpływ na jakość życia

Ginekologia estetyczna i jej wpływ na jakość życia

Ginekologia estetyczna może mieć istotny wpływ na nasze życie. Każda kobieta wie, jak ważne jest zdrowie i wygląd okolic intymnych. Ten temat przestaje być tabu. Duża w tym zasługa mediów, zmieniających się czasów i samych kobiet, które dostrzegają znaczenie troski o własne zdrowie i wygląd.

Istnieje wiele typów zabiegów wykonywanych w gabinetch chirurgii plastycznej niwelujących różne dolegliwości sfery intymnej, np korekcja defektów poporodowych. Zabiegi takie są bezpieczne i efektywne. Co równie ważne, ich ceny są utrzymane w rozsądnych granicach.

Co korygują zabiegi ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna doskonale radzi sobie z takimi dolegliwościami jak przerost, asymetria, czy wiotkość warg sromowych lub też nadmierne rozciągnięcie pochwy (defekty poporodowe). Nie są to problemy wyłącznie estetyczne. Zbyt duże wargi sromowe są narażone na uciążliwe podrażnienia, mogą zniechęcać do aktywności fizycznej. Mogą też, podobnie jak zbyt szeroka pochwa, wpływać na brak satysfakcji z życia seksualnego! Zbyt wiotkie dają poczucie złego wyglądu, szczególnie w okresie około menopauzy, kiedy to są narażone na wiotczenie i rozciąganie z powodu obniżenia się poziomu estrogenów.

Ginekologia etetyczna to np. labioplastyka

Na szczęście zajmuje się tym dział ginekologii estetycznej pozwalający na wykonanie tzw. labioplastyki, lub też augmentacji (powiększenia i ujędrnienia) warg sromowych oraz zwężania pochwy. Zabiegi te wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Korzyści to nie tylko poprawa estetyki miejsc intymnych, ale przede wszystkim wzrost samoakceptacji, atrakcyjności i zadowolenia z życia seksualnego oraz właściwej kondycji zdrowotnej okolic intymnych. Istnieje kilka metod operacyjnych wykonywania labioplastyki. Toteż każda pacjentka powinna wcześniej odbyć konsultację lekarską, na której w zależności od oczekiwań pacjentki, oraz rodzaju defektu plastycznego, zaproponujemy właściwy rodzaj zabiegu.

Nasza Gabinet wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej już od wielu lat, dlatego też mamy duże doświadczenie w tym zakresie. Z tego względu zajmujemy się również poprawą nieudanych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej wykonanych w innych gabinetch i gabinetach. Posiadamy dużą dokumentację zdjęciową z wykonanych u nas procedur, na których możemy pokazać naszym pacjentkom możliwości uzyskania potencjalnych efektów. Zapraszamy na takie konsultacje.