Ginekologia estetyczna nowym trendem

Ginekologia estetyczna przestała już dawno być tematem tabu. Na każdym większym forum kobiety wymieniają się opiniami na temat zabiegów ginekologii estetycznej. Coraz więcej pań, chce zadbać o intymne części ciała korygując ich budowę.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna

Przerost, asymetrie, czy deformacje warg sromowych, mogą dawać uczucie dyskomfortu, pogorszenia samopoczucia, oraz wywoływania podrażnień  podczas uprawiania sportu. Równie ważny jest też  efekt estetyczny. Może on zaważyć na życiu seksualnym kobiet, które niezadowolone z urody miejsc intymnych, mogą odczuwać opory przed współżyciem.

Do niedawna panie korzystały jedynie z możliwości chirurgii ginekologicznej – plastyki  pochwy,czy operacyjnej korekcji  warg sromowych. Jednakże są to inwazyjne zabiegi chirurgiczne wymagające hospitalizacji. Obecnie możesz skorzystać z metod, które ze skalpelem i pobytem w szpitalu nie mają nic wspólnego, a które wykonuje się podczas wizyty w salonie.

Ginekologia estetyczna proponuje między innymi:

  • Labioplastykę warg sromowych większych – przywracającą traconą wraz z wiekiem, lub znacznym spadkiem wagi,  jędrność i elastyczność skóry warg sromowych większych. Zabieg polega na przeszczepie własnego tłuszczu pobranego z innej partii ciała (tzw. lipotransfer), lub wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu zawierającego kwas hialuronowy w wargi sromowe.
  • Labioplastykę warg sromowych większych – zmniejszająca i modelująca wargi sromowe większe, oraz usuwająca poduszeczki tłuszczowe (liporedukcja). Wskazaniem do zabiegu jest  przerost (hipertrofia) warg sromowych większych.Najczęstsze powody hipertrofii to nadwaga i uwarunkowania genetyczne.
  • Labioplastykę warg sromowych mniejszych – podczas tego zabiegu likwidujemy asymetrię i przerost warg sromowych mniejszych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 20 do 60 minut.
  • Laseroterapię sromu i pochwy
  • Nici ginekologiczne
  • Mezoterapię okolic intymnych

Dla kogo są zabiegi ginekologii estetycznej?

Praktycznie dla wszystkich pań, które ich potrzebują. Nie ma ograniczeń wieku. Korzystają z nich  młode kobiety wstydzące się wyglądu okolic intymnych i przez to powstrzymujące się od współżycia. Mamy po porodach, ale też  kobiety dojrzałe.

Dzięki zabiegom ginekologii estetycznej, możesz cieszyć się udanym pożyciem intymnym, niezależnie od wieku, czy ilości i jakości odbytych porodów.