Twoja skóra po wakacjach – jak o nią zadbać?

Twoja skóra po wakacjach – jak o nią zadbać?

Piękna wakacyjna aura nadaje nam zdrowy wygląd, a opalenizna polepsza samopoczucie po  urlopie. Warto jednak zadbać o skórę po wakacjach. Okazuje się bowiem, że po kilku tygodniach zaczynają pojawiać się negatywne skutki zbyt intensywnej ekspozycji słonecznej. Na skórze pojawiają się plamy i odbarwienia. Naskórek jest mocno wysuszony. Zaczynają mocniej manifestować się rozszerzone naczynka, a drobne zmarszczki są głębsze i ostrzejsze. Zdecydowanie jeśli spędziłaś urlop w ciepłych krajach Twoja skóra po wakacjach domaga się specjalnego traktowania.

Bardzo poważnym, powakacyjnym problemem jest zwyrodnienie kolagenu znajdującego się w skórze właściwej. Jest to tzw, elastoza posłoneczna, której objawem jest nadmierne pogrubienie skóry. Intensywne opalanie skutkuje uszkodzeniem ochronnego płaszcza hydrolipidowego powodując znaczny spadek ilości wody w warstwie rogowej naskórka. Aby nie dopuścić do trwałych zmian, warto zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które przyniosą oczekiwane rezultaty. Z bogatej oferty dostępnej w naszej Klinice polecamy mezoterapię z użyciem koktajlu mocno nawilżającego.

Skóra po wakacjach – mezoterapia jako rozwiązanie

Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu w obręb skóry substancji leczniczych. Skóra po wakacjach jest ich z pewnością pozbawiona. Dzięki mezoterapii mogą się bezpośrednio dostać do skóry substancje aktywne poprawiające jej jakość w natychmiastowy sposób. Do zabiegów mezoterapii używa się kwasu hiularonowego, witamin, krzemionki, soli mineralnych i innych. Terapię można wspomóc i zadbać o skórę zabiegami typowo wypełniającymi zmarszczki opartymi na bazie kwasu hialuronowego.

Resurgacing skóry

Natomiast na przebarwienia i plamy posłoneczne polecamy powierzchniowy resurfacing  skóry. Znakomite rezultaty uzyskamy poddając się zabiegowi z użyciem lasera Cortex Er: YAG. Podczas zabiegu usuwane są komórki naskórka, natomiast komórki skóry właściwej są delikatnie rozgrzewane w celu stymulacji regeneracji kolagenu. Pozwala to na leczenie obszarów problemowych podczas pełnego zabiegu resurfacingu skóry twarzy z minimalnym czasem regeneracji i znakomitymi wynikami. Twoja skóra po wakacjach choć mocno zmęczona słońcem, z pewnością może wyglądać lepiej jeśli o nią zadbasz.