Jak zadbać o skórę po wakacjach

Jak zadbać o skórę po wakacjach

Piękna wakacyjna aura nadaje nam zdrowy wygląd, a opalenizna polepsza samopoczucie po  urlopie. Po kilku tygodniach zaczynają być widoczne negatywne skutki zbyt intensywnej ekspozycji słonecznej. Na skórze pojawiają się plamy i odbarwienia, naskórek jest mocno wysuszony, zaczynają mocniej manifestować się rozszerzone naczynka a drobne zmarszczki są głębsze i ostrzejsze.

cortex-big_mediumBardzo poważnym jednak problemem jest zwyrodnienie kolagenu znajdującego się w skórze właściwej, jest to tzw, elastoza posłoneczna, której objawem jest nadmierne pogrubienie skóry. Intensywne opalanie skutkuje uszkodzeniem ochronnego płaszcza hydrolipidowego powodując znaczny spadek ilośći wody w warstwie rogowej naskórka. Aby nie dopuścić do trwałych zmian, warto zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które przyniosą oczekiwane rezultaty. Z bogatej oferty dostępnej w naszej Klinice polecamy: Mezoterapię z użyciem koktajlu mocno nawilżającego. Terapię wspomóc można zabiegami typowo wypełniającymi zmarszczki opartymi na bazie kwasu hialuronowego.

Natomiast na przebarwienia i plamy posłoneczne polecamy powierzchniowy resurfacing  skóry. Znakomite rezultaty uzyskamy poddając się zabiegowi z użyciem lasera Cortex Er: YAG

Podczas zabiegu usuwane są komórki naskórka,natomiast komórki skóry właściwej są delikatnie rozgrzewane w celu stymulacji regeneracji kolagenu. Pozwala to na leczenie obszarów problemowych podczas pełnego zabiegu resurfacingu skóry twarzy z minimalnym czasem regeneracji i znakomitymi wynikami.