Jaki kształt implantów będzie najlepszy dla Twojego biustu

Jaki kształt implantów będzie najlepszy dla Twojego biustu

Zastanawiasz się jaki kształt implantów będzie najlepszy dla twojego biustu? Nie wiesz, czy wybrać implanty okrągłe, czy anatomiczne? Mają być duże, czy raczej małe? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące implantów.

Z jakich powodów kobiety korygują biust?

Panie poprawiają biust z wielu powodów:

  • małych rozmiarów,
  • wydłużonego kształtu,
  • zniekształceń po porodzie i karmieniu.

Dlaczego kobiety decydują się na korektę piersi?

Zdarza się, że piersi nie są jednakowo zbudowane i potrzebna jest korekcja tej asymetrii. Pacjentki decydują się na nadbudowanie piersi także po zabiegu mastektomii. Często są to powody związane z polepszeniem swojego samopoczucia, kobiecości i samoakceptacji. Zdarza się również, że kobieta robi to za namową swojego partnera. Z punktu widzenia uwarunkowań psychologicznych warto pamiętać, że to musi być osobista decyzja i jako kobiety musimy być do niej całkowicie przekonane.

Jakie są sposoby powiększania biustu?

Istnieje kilka sposobów powiększania i modelowania biustu. Możesz wybrać metody mniej, lub bardziej inwazyjne, między innymi: lipolifting – czyli przeszczep własnego tłuszczu, aplikację żelu hialuronowego, czy transfer tłuszczu. Zarówno jedne jak i drugie są obecnie bardzo bezpieczne.

A może implanty?

Stosowanie implantów jest najpopularniejszą metodą powiększania i modelowania biustu, wykorzystywaną od lat w chirurgii plastycznej. Jako wypełnienie wykorzystuje się roztwór soli fizjologicznej, silikon, lub wypełnienie będące kombinacją obydwu substancji. Każde z wypełnień jest bezpieczne dla zdrowia i przechodzi odpowiednie testy. Wypełnienia są bardzo odporne i trwałe.

Czy implanty są bezpieczne?

Do korekty piersi wykorzystywane są implanty z dożywotnią gwarancją i najwyższej jakości. Nie musisz się zatem obawiać zabiegu. O ile zostanie on poprzedzony solidną konsultacją lekarską i odpowiednimi badaniami, a po zabiegu będziesz się poddawała regularnej kontroli. Wiele klinik i centrów medycznych oferuje darmowe konsultacje po zabiegu, zwłaszcza tych które go dotyczą: kontrolnych i przeznaczonych na zmianę opatrunku.

Jaki kształt implantów wybrać?

Istnieją dwa zasadnicze kształty implantów: okrągłe i anatomiczne. To jaki kształt implantów wybierzesz zależy od indywidualnych upodobań, oraz trybu życia. Zanim więc podejmiesz decyzję, który kształt wybrać. Przemyśl poniższe porównanie implantów, oraz porozmawiaj z lekarzem chirurgiem.

  • Implanty okrągłe – są bardziej miękkie, niż anatomiczne, a jednocześnie utrzymują lepszy kształt piersi w pozycji leżącej. Biust jest bardziej okrągły zarówno w górnej i dolnej części.
  • Implanty anatomiczne – potocznie zwane łezkami, są mniej wypukłe w górnej części biustu, ale są bardziej dopasowane do naturalnego kształtu piersi. Z tego względu polecane są młodym mamom pragnącym wrócić do ładnego, jędrnego biustu. Anatomiczne implanty wyglądają bardziej naturalnie. Jeśli więc cenisz sobie naturalny wygląd, wybierz implanty anatomiczne.

Czym kierować się przy wyborze rozmiaru przyszłego biustu?

Zastanawiając się nad doborem przyszłego rozmiaru, weź pod uwagę tryb życia, jaki prowadzisz. Jeżeli jesteś osobą ruchliwą, uprawiasz sporty, zbyt duży biust może być niewygodny dla Ciebie. Warto też dobrać rozmiar piersi do budowy ciała. Inne rozmiary będą odpowiednie dla osób drobnych, o wąskiej klatce piersiowej, inne będą pasowały postawnym paniom. Pamiętaj też, iż powiększenie biustu o niewielką różnicę w rozmiarze sprawia, iż piersi nadal wyglądają naturalnie. A na tym zależy większości kobiet.

W jakim wieku można  poddać się takiemu zabiegowi?

Do niedawna panował przesąd, iż implanty mogą mieć wszczepiane tylko młode kobiety. Medycyna estetyczna udowadnia jednak, że o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, zabiegi tego typu można przeprowadzać u pań w wieku średnim i starszym. Za dolną granicę wieku zaś, przyjmuje się moment ukończenia 18 lat. Kobieta osiąga wtedy zarówno dojrzałość prawną, jak i płciową. Nie wskazane jest bowiem ingerowanie w organizm, który jeszcze się rozwija.

Mity na temat implantów.

Wokół zabiegów powiększania biustu przez lata powstało wiele mitów. Szczególnie tych dotyczących implantów. Nie raz można było usłyszeć, że implant potrafi eksplodować w samolocie, na skutek zwiększonego ciśnienia, albo że po wszczepieniu implantu nie będzie można karmić piersią.

Wraz z rozwojem implantologii zmieniały się materiały i techniki. Wiele takich mitów pochodzi z początków rozwoju tej dziedziny medycyny i obecnie nie ma poparcia w faktach. Jeśli się czegoś obawiasz, bo słyszałaś dziwną historię z tym związaną – przekaż swoje obawy lekarzowi podczas badania i nie bój się zadawać pytań.

Po okresie rekonwalescencji, następuje całkowita możliwość powrotu, do ulubionego sportu i aktywnego trybu życia. Po zabiegu również nie jest wymagana częstsza ilość wizyt u lekarza w celu odbycia badań kontrolnych, niż ogólnie zalecana.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg?

Pamiętaj, że zabieg powiększania piersi, to ingerencja w Twój organizm. Dlatego warto wybrać zaufaną, polecaną klinikę. Taką, która nie tylko wykorzystuje się najnowocześniejsze metody, sprzęt i materiały. Lecz także taką, w której lekarz zajmie się Tobą kompleksowo i rzetelnie. Ważny jest kontakt i nawiązanie porozumienia z lekarzem. Jeśli takowe nastąpi. Możesz spokojnie się oddać w jego ręce.