Jesienna rewitalizacja skóry twarzy

W okresie letnim skóra, a w szczególności skóra twarzy, poddawana jest intensywnemu oddziaływaniu promieniowania słonecznego.  Dozowane rozsądnie opalanie ma swoje zalety zdrowotne i estetyczne. Pod wpływem UV aktywowana  jest w skórze witamina D3, opalanie poprawia nastój,  a delikatnie zbrązowiona skóra po urlopie jest  uznawana za synonim dobrego odpoczynku.

fotom_mediumJednak promieniowanie słoneczne ma również swoje złe strony. Jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na starzenie się skóry. Wygrzewanie się na słońcu prowadzi do dehydratacji skóry, a co za tym idzie- zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego w skórze.  Promienie UV, poza powierzchownym odwodnieniem, powodują również niszczenie włókien kolagenu i elastyny w skórze właściwej. W efekcie dochodzi do spadku jędrności oraz powstawania głębokich zmarszczek. Skóra twarzy po intensywnych kąpielach słonecznych staje się pogrubiała, szorstka i pozbawiona blasku. Dodatkowo, wiele substancji  zawartych w kosmetykach czy jedzeniu ma właściwości fotouczulające. U osób o określonych skłonnościach w połączeniu z ekspozycją słoneczną dochodzi do powstawania powierzchownych przebarwień słonecznych. Szczególnie narażone na powstawanie różnego rodzaju fotodermatoz oraz na uszkodzenia słoneczne, są osoby o jasnej karnacji.

Untitled-2_mediumJesień to idealny moment na zabiegi poprawiające kondycję skóry twarzy. Z palety zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna najbardziej polecanym do regeneracji skóry zniszczonej promieniowaniem słonecznym jest zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Technologia lasera frakcyjnego CORTEX ELLMAN jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej. Łączy działanie złuszczające powierzchowną warstwę skóry oraz efekt stosowany w technologii FRAXEL, polegającą na określonej głębokości mikronakłuciach skóry światłem lasera.

Efektem tego działania jest odmłodzenie skóry i odbudowa jej powierzchni, a w głębszych warstwach przebudowa kolagenu i stały efekt napięcia skóry.

Twarz poddana zabiegowi, po okresie rekonwalescencji, który wynosi zwykle od 3 do 7 dni staje się bardziej napięta,  dochodzi do redukcji  zmarszczek  i przebarwień. Taka stymulacja w istotny sposób odmładza i liftinguje skórę twarzy, szyi czy dekoltu. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po około dwóch tygodniach od zabiegu, jednak na pełną przebudowę kolagenu trzeba poczekać kilka miesięcy.

Zabieg jest idealnym ratunkiem dla  odwodnionej, przesuszonej słońcem skóry z widocznymi objawami fotouszkodzeń. Pozwala on na odzyskanie pięknej, zdrowej napiętej skóry.

Przeczytaj broszurę informacyjną ELLMAN CORTEX.