Juvéderm® VOLIFT® with Lidocaine

Juvéderm® VOLIFT® with Lidocaine

JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine to najnowszy produkt z rodziny wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego JUVEDÉRM®. Jest on również trzecim produktem stworzonym przez firmę Allergan w unikalnej technologii VYCROSSTM. JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine to nowy preparat służący do konturowania twarzy i leczenia głębokich zmarszczek takich jak fałdy nosowo-wargowe. Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się do 15 miesięcy. Dodatek lidokainy (0,3%), łagodnego miejscowego środka znieczulającego, zapewnia pacjentom większy komfort podczas zabiegu. Powoduje też, że ból w czasie iniekcji jest słabszy niż w przypadku stosowania produktów bez środka znieczulającego.

JAK DZIAŁA JUVÉDERM® VOLIFT® with Lidocaine?

JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine jest wstrzykiwany bezpośrednio w skórę, by tymczasowo wygładzić głębokie zmarszczki i poprawić kontur twarzy. Głównym składnikiem produktów z serii JUVEDÉRM® jest kwas hialuronowy (HA). Pochodzi on z naturalnie występującego węglowodanu, który pomaga utrzymać objętość i elastyczność skóry. Naturalny kwas hialuronowy ulega rozpadowi w organizmie w ciągu 1-2 dni, dlatego też jest on stale uzupełniany. Z wiekiem mechanizm ten ulega osłabieniu, a nawilżające i wypełniające działanie kwasu hialuronowego maleje. Z tego powodu kwas ten wykorzystuje się w niektórych zabiegach estetycznych w celu przywrócenia utraconego nawilżenia oraz objętości i jędrności skóry.

CZYM RÓŻNI SIĘ JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine OD INNYCH WYPEŁNIACZY?

W miarę upływu czasu naturalne procesy starzenia powodują zmiany w wyglądzie policzków, podbródka i linii żuchwy. Do głównych oznak starzenia należy utrata objętości i jędrności oraz pojawienie się zmarszczek „statycznych”, takich jak głębsze fałdy nosowo-wargowe. JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine opracowano, by odświeżyć wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek. Powoduje też przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu twarzy w jej dolnej części. Produkt ten powstał z wykorzystaniem unikalnej technologii VYCROSS™. Ma postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającego uzyskanie naturalnego wyglądu i uczucia, minimalnego obrzęku i zasinień oraz dłuższego czasu utrzymywania się efektów zabiegu.

 NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE TECHNOLOGII VYCROSS™?

Technologia VYCROSSTM polega na zastosowaniu unikalnej, opatentowanej kombinacji kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, co zwiększa stopień usieciowania jego łańcuchów. Lepsze usieciowanie pozwala na zastosowanie kwasu hialuronowego o mniejszym stężeniu przy jednoczesnym zachowaniu jego doskonałych zdolności wypełniających i ograniczeniu obrzęku.

 DANE KLINICZNE DOTYCZĄCE TECHNOLOGII VYCROSS™

Innowacyjna technologia VYCROSSTM to nowa generacja wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego. Cechują się one płynną i niską siłą nacisku, optymalnym czasem utrzymywania się efektów zabiegu i minimalnym obrzękiem. Przez co dają pacjentom naturalny wygląd i uczucie. Łatwość wykonania iniekcji i mała siła nacisku cechująca produkty z kolekcji VYCROSS™ oznacza, że ich zastosowanie może powodować mniej działań niepożądanych. Są one często związane z samą procedurą wstrzykiwania produktu.

 CZY MOGĄ WYSTĄPIĆ JAKIEŚ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE?

Zabiegi polegające na podaniu wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego zawsze wiążą się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Większość z nich jest na ogół krótkotrwała i zazwyczaj są powiązane z procedurą wstrzykiwania. Po wykonaniu iniekcji może wystąpić zaczerwienienie, lekki obrzęk lub zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia. Wypełniacze skórne z rodziny JUVÉDERM® powinny być aplikowane wyłącznie przez wyszkolonych i wykwalifikowanych lekarzy specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Podobnie jak inni wytwórcy wyrobów medycznych, firma Allergan przekazuje lekarzom dokładne informacje dotyczące korzyści i zagrożeń związanych ze stosowaniem jej produktów w ulotce informacyjnej (Instrukcja stosowania) dołączonej do każdego opakowania produktu JUVEDÉRM®.

 RODZINA PRODUKTÓW VYCROSS™

Rodzina produktów JUVEDÉRM® VYCROSS™ to nowa generacja opatrzonych znakiem CE wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego. Cechują ją wyjątkowe zalety rodziny produktów JUVEDÉRM® Ultra które pozwalają uzyskać jeszcze bardziej naturalne efekty i wysoką satysfakcję pacjentów. Pozostałe produkty z rodziny JUVEDÉRM® VYCROSS™ to:

  • JUVEDÉRM® VOLBELLA® with Lidocaine — do korekty ust i ich okolicy
  • JUVEDÉRM® VOLUMA® with Lidocaine — do przywracania objętości twarzy.