Konferencja Chirurgii Piersi i Kongres Medycyny Estetycznej

Konferencja Chirurgii Piersi i Kongres Medycyny Estetycznej

W dniach 3-5 października 2014r. odbył się w Warszawie Międzynarodowy  Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Kongres ten jest corocznym spotkaniem lekarzy zajmujących się medycyną przeciwstarzeniową i stanowi platformę wymiany doświadczeń oraz prezentacji nowych trendów w medycynie przeciwstarzeniowej.

CAM00195_previewPodczas tegorocznego spotkania, wykładowcami byli eksperci tacy jak Philippe Deprez czy Benjamin Ascher. Jak co roku, prelegenci oraz eksperci prowadzący warsztaty, prezentowali zaawansowane techniki iniekcji oraz schematy terapii łączonych leczenia objawów starzenia. Współczesne trendy w medycynie anti-aging podkreślają istotę leczenia przyczynowego starzenia się skóry z nastawieniem na pobudzanie naturalnych procesów odbudowy tkankowej. Klasyczne metody leczenia objawów starzenia takie jak wypełnianie zmarszczek za pomocą np.kwasu hialuronowego czy niwelowanie zmarszczek mimicznych botuliną, stanowią obecnie jedynie dodatek do metod stymulujących procesy regeneracji takich jak leczenie laserowe czy radiofrekwencyjne pobudzające naturalne procesy odbudowy tkankowej. Tego typu algorytmy są stosowane w naszej Klinice od dłuższego czasu, zgodnie z algorytmami polecanymi przez światowe trendy.

ckp_mw_previewUdział w Kongresie ze strony naszej Kliniki brali udział nasi lekarze: dr Jacek Kłak oraz dr Michał Rutkowski.W tym samym czasie w Poznaniu dr Marcin Wiatroszak uczestniczył w znakomicie przygotowanej Konferencji Chirurgii Korekcyjnej Piersi a organizowanej przez Klinikę Doktora Kolasińskiego i prowadzonej przez ekspertów chirurgii estetycznej piersi jak również onkologów i lekarzy zajmujących się rekonstrukcją piersi. Konferencja dedykowana była strategii i technikom operacyjnym stosowanym w chirurgii korekcyjnej piersi z położeniem nacisku na zabiegi powiększania i podnoszenia piersi. Omawiane były najczęstsze wskazania do zabiegów korekcyjnych piersi, zalety i pułapki powiększania i podnoszenia piersi, bezpieczeństwo onkologiczne estetycznych takich zabiegów korekcyjnych czy praktyczne wskazówki w chirurgii piersi. W specjalnym panelu dyskusyjnym omawiane były wyjątkowo skomplikowane przypadki. Gościem specjalnym wykładów był światowej sławy prof. Per Heden, jako niekwestionowany ekspert z dziedziny chirurgii plastycznej piersi. Jest recenzentem ponad 100 prac z zakresu chirurgii plastycznej i mikrochirurgii oraz kilkuset wystąpień i kursów z tej dziedziny, który opracował własną, specjalistyczną metodę doboru implantów piersiowych.

w2_preview w1_preview w3_preview