Kongres ISAPS – 04-08.09.2012 Genewa

Kongres ISAPS – 04-08.09.2012 Genewa

W dniach 04.-08.09.2012 odbył się w Genewie (Szwajcaria) jeden z największych światowych zjazdów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, International society Of Aesthetic Plastic Surgery. Jest to jeden z najdłuższych obecnie tego typu zjazdów na świecie który trwa ponad 4 dni.

Doktor Wiatroszak jako jeden z nielicznych polskich lekarzy i jako jedyny z okolic Dolnego Śląska, brał udział w tym Kongresie.

 isaps

Członkowie ISAPS to zespół wykwalifikowanych i poświadczonych certyfikatem chirurgów plastycznych z 91 krajów. Organizacja została założona 40 lat temu w USA w Nowym Jorku. Misją ISAPS jest stałe zapoznanie lekarzy i członków kongresu z najnowszymi procedurami, rozpowszechnianie dokładnych i aktualnych informacji dla publiczności i mediów, a także do promowania bezpiecznego zabiegu. Członkowie ISAPS są liderami w tej specjalności. Aby zakwalifikować się do członkostwa w ISAPS (chirurgów plastycznych) kandydat musi przejść wieloletnie specjalistyczne szkolenie chirurgiczne, przejść kwalifikacje i egzaminy certyfikujące w swoich krajach, a także musi aktywnie uczestniczyć w narodowych stowarzyszeniach chirurgii plastycznej i estetycznej. W przypadku spełnienia wymagań stawianych przez największą światową organizację, kandydaci mogą ubiegać się o członkostwo w ​​ISAPS i przejść rygorystyczny proces oceny w celu ustalenia ich kwalifikacji, zdolności i predyspozycji do przestrzegania najwyższych standardów etyki i bezpieczeństwa pacjenta.certyfikat_preview

Jednym z najbardziej znaczących elementów sympozjum ISAPS 2012 było ustalenie przez największe światowe sławy chirurgii plastycznej, konsensusu dotyczącego różnego typu powiększania piersi, doboru implantów, oraz profilaktyki przed- i pooperacyjnej. Obecnie są to najlepsze na świecie zalecane schematy postępowania, które od dnia zakończenia kongresu zaczęły również obowiązywać w Klinice dr Wiatroszaka – ESTmedica. Schematy te przekładają się nie tylko na sposób wykonywania operacji, ale również w znaczący sposób podnoszą bezpieczeństwo pacjenta podczas takiego zabiegu.

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kongresu w Genewie w naszej Galerii