Korekta Powiek – sposób na odmłodzenie twarzy

Korekta Powiek – sposób na odmłodzenie twarzy

Powiadają, że oczy są oknami duszy. To one mówią wiele o naszym usposobieniu, ale i o naszym wieku. Może dlatego wiele Pań decyduje się na korekcję powiek.

Korekcja opadających powiek

Jednym z objawów starzenia jest wiotczejąca skóra powiek. U osób po 50 roku życia nadmiar skóry powiek górnych ogranicza pole widzenia i postarza, a ,,worki,, pod oczami nadają twarzy smutny, zmęczony wygląd. Korekcja powiek górnych polega na usunięciu nadmiaru skóry.

Osoby młode miewają z kolei tzw. przepukliny tłuszczowe uwarunkowane genetycznie. One także wymagają korekty.

Jak przygotować się do zabiegu

Ponieważ zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań poza podstawowymi badaniami krwi. Chyba, że po wywiadzie lekarz stwierdzi, iż takie badania są mu potrzebne, chociażby do oceny ryzyka. Dlatego w rezultacie zleci wtedy badania krzepliwości krwi, EKG, RTG płuc itp Dzień zabiegu nie może nakładać się z menstruacją. Dwa tygodnie wcześniej nie należy przyjmować leków obniżających krzepnięcie krwi. Przed zabiegiem należy też przez trzy tygodnie powstrzymać się od palenia tytoniu.

Przebieg zabiegu korekty powiek

Przede wszystkim warto zauważyć, że zabieg trwa niecałą godzinę i polega na usunięciu nadmiaru skóry, części rozluźnionego mięśnia okrężnego oka i przepuklin tłuszczowych. Po kilku godzinach pacjent wraca do domu z opatrunkiem w postaci plasterka.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu pojawia się obrzęk lub zasinienie, które mija w ciągu pierwszych dni. Dolegliwości bólowe wystarczy korygować ogólnodostępnymi lekami. Po zabiegu normalnym objawem jest zasinienie i opuchlizna. Ustępują one w ciągu 2-3 tygodni. Szwy usuwa się w 4/5  dobie po operacji. Po tygodniu można wrócić do pracy. Efekty są widoczne przez wiele lat.

Po zabiegu zalecamy dbanie o higienę, przemywanie Octaniseptem i zmienianie opatrunku. Ulgę przyniosą chłodne okłady. Kąpiel jest dozwolona dopiero w drugiej dobie od zabiegu. W okresie pozabiegowym dobrze jest chronić rany przed światłem UV, oraz skrajnymi temperaturami.

oraz wstrzymanie się od palenia tytoniu przez pierwsze tygodnie.

Przykłady zabiegów wykonane w Klinice Wiatroszak (efekty przed/po)

powieki_zamkniete2_preview
powieki_otwarte2_preview