Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Kobiety żądają  równouprawnienia, zniwelowania różnic w prawach wyborczych, czy równego traktowania w zawodowym świecie. A co z prawem dla mężczyzn? Prawem do okazywania uczuć, do słabości, a wreszcie do dbania o urodę? Facet też człowiek i też chce dobrze wyglądać. To, że fajnie wygląda, a do tego okazuje uczucia nie odejmuje mu męskości. Wręcz przeciwnie. Czyż nie jest miło pokazać się z przystojnym, zadbanym partnerem, o innych przyjemnościach nie wspominając? Dlatego żądamy równouprawnienia również dla mężczyzn. Niech będą wrażliwi, piękni  i podobają się sobie, oraz otoczeniu. Niech i dla mężczyzn będzie laserotarapia, Pelleve, liposukcja, mezoterapia botoks i kwasu hiularonowy na równych prawach z kobietami.  Bez wstydu i wytykania palcami. Zabiegi medycyny estetycznej są również dla Was Panowie.

No dobrze, ale co to takiego to Pelleve, laseroterapia, liposukcja?

Te tajemniczo brzmiące słowa, to nazwy zabiegów medycyny estetycznej, które w sposób bezpieczny i bezinwazyjny wpływają na poprawę urody. Wybór rodzaju zabiegu zależy od tego, jaki defekt wyglądu chcemy zniwelować. Nie trzeba jednak posiadać skomplikowanej wiedzy w temacie. Gdy czujemy, że czas na korektę, wystarczy wybrać się na wizytę do lekarza medycyny estetycznej, który po przeprowadzeniu wywiadu, wskaże najlepszą metodę. Miło jednak wiedzieć, co lekarz może nam zaproponować.

Pelleve dla mężczyzn

Pelleve, czyli lifting bez skalpela, to zabieg odmładzający i ujędrniający całe ciało. Podczas stosowania metody Pelleve wykorzystywane jest urządzenie, które emituje fale radiowe wysokiej częstotliwości. Owe fale podczas styczności ze skórą wytwarzają ciepło wewnątrz tkanek.  Pozwala to na podwyższenie temperatury w skórze właściwej aż do 65 stopni C. Dzięki temu te włókna, które były zwiotczałe i tworzyły zmarszczki szybko ulegają skurczeniu, a co za tym idzie – skóra staje się gładsza. Jednak na pełny efekt zabiegu face lifting musimy poczekać około miesiąca, bo tyle zajmie fibroblastom wytworzenie nowego kolagenu . Ponieważ metoda Pelleve jest nieinwazyjną techniką liftingu, to można wykonywać ją co 6 miesięcy, dzięki czemu zachowamy młodość na dłużej. Warto wiedzieć również o tym, że nawet gdy efekty zabiegu zmniejszają się, to skóra i tak pozostaje w lepszej kondycji niż przed jego zastosowaniem .

Laseroterapia dla mężczyzn

Zmiany potrądzikowe, przebarwienia, rozstępy- z takimi problemami również zmaga się wielu mężczyzn. Dzięki zastosowaniu technologii Er-Yag Pixel/Fraxel , wszystkie te defekty możemy zredukować, uzyskując doskonały efekt, przy niesłychanie szybkim czasie gojenia.

Mezoterapia dla mężczyzn

Łysiejący panowie mogą zdecydować się na zabiegi, które nie tylko zapobiegną wypadaniu włosów, ale jeszcze wzmocnią ich strukturę. Jednym z najbardziej popularnych jest mezoterapia, czyli wstrzykiwanie mikroskopijnych ilości dobroczynnych substancji bezpośrednio w skórę. Podczas tej metody nakłuwa się skórę cienką igłą ze strzykawką, w której znajduje się specjalny preparat wzmacniający. Każde nakłucie trwa około sekundy, a podczas całego zabiegu jest ich aż kilkaset. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Na pierwsze efekty trzeba jednak poczekać, czasem aż dwa miesiące!

Liposukcja dla mężczyzn

Liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wybranych okolic ciała . Nie jest sposobem na odchudzanie, daje jedynie możliwość modelowania sylwetki. Jego zadaniem nie jest zmniejszenie masy ciała, a zmiana kształtu i proporcji

Możemy też sięgnąć po chirurgię plastyczną

Kiedy nieinwazyjne metody, takie jak laseroterapia, czy pelleve, przestają wystarczać wkracza chirurgia plastyczna, która również ma wiele do zaoferowania. Pierwszym zabiegiem chirurgicznym może stać się odmłodzenie twarzy poprzez plastykę powiek górnych i dolnych, najlepiej równocześnie. Daje to świeżość spojrzenia. Oczy nabierają blasku i  wyglądają na wypoczęte. Można również wykonać lipofiling, czyli wypełnienie własną tkanką tłuszczową zapadniętych obszarów twarzy, czy wymodelowanie nią ciała. Jest to wypełnienie naturalne, nie uczula. Można wstrzyknąć dużą ilość odwirowanego tłuszczu, przerasta on naczyniami krwionośnymi i utrzymuje skórę, by się nie zapadała.

Innym problemem z jakim mężczyźni zgłaszają się do salonu chirurgii plastycznej, są tzw. męskie piersi. Ginekomastia –  przerost gruczołów piersiowych, ma najprawdopodobniej podłoże hormonalne. Dla panów jest to problem wstydliwy, często nawet uniemożliwiający nawiązanie bliższych kontaktów. Na szczęście można mu szybko zaradzić. Zabieg liposukcji lub wycięcie całego gruczołu nie jest specjalnie skomplikowany, nie wymaga długiej rekonwalescencji, a blizny są praktycznie niewidoczne.