Laserowe odmładzanie twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy

Zima to najlepszy moment na zabiegi laserowe. U pacjentek, które mają problem z posłonecznymi uszkodzeniami skóry, przebarwieniami, zmarszczkami czy bliznami po trądziku, fantastyczne efekty daje zastosowanie Lasera Cortex, który łączy dwie długości fal CO2 i Er:YAG”

cortex-big_medium

Laser Cortex amerykańskiej firmy Ellman to nowoczesne narzędzie do kompleksowego odmładzania skóry. Dzięki technologii frakcyjnej laser ten doskonale radzi sobie ze zmarszczkami, nierównościami skóry, bliznami czy rozstępami. wszystkie te objawy możemy zredukować, uzyskując doskonały efekt, przy niesłychanie szybkim czasie gojenia.

Laser Cortex

Wykorzystanie lasera Cortex  w technologii Fraxel  polega na wytworzeniu tysięcy niewidocznych gołym okiem  mikrootworków, co stymuluje otaczające tkanki do produkcji  nowego kolagenu, przebudowę skóry, a w efekcie zwiększenie jej napięcia. W zależności od wskazań możemy stymulować skórę na różnych głębokościach uzyskując efekt przebudowy i napięcia głębszych warstw skóry, co daje możliwość wykonania delikatnego liftingu  lub działać powierzchownie usuwając przebarwienia i niedoskonałości warstwy naskórkowej . Dzięki zastosowaniu lasera Cortex zmarszczki wygładzają się,  a skóra staje się delikatniejsza, świeża i jędrna.

Tylko system Cortex ™ zapewnia dostęp do obu najczęściej wykorzystywanych fal ablacyjnych: CO2 do głębokich, oraz ERB:YAG do powierzchownych warstw skóry, która jest skuteczną alternatywę dla pilingów chemicznych. Żaden inny system nie zapewnia elastyczności leczenia pacjentów za pomocą systemu CO2 i/lub ERB:YAG .

Terapia-laserowa_preview_medium

W zależności od wskazań lekarz wykonujący zabieg dobiera odpowiedni zakres długości fal lasera. Zabieg wykonuje się po nałożeniu maści znieczulającej, podczas zabiegu odczuwa się delikatne pieczenie, które jest zazwyczaj dobrze tolerowane przez pacjentów. Należy się przygotować jednak  na to, że przez 2-3 dni skóra będzie obrzęknięta i zaczerwieniona, a przez kolejne 5 dni będzie się mocno łuszczyć.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak niekiedy dla uzyskania pożądanego rezultatu wymagane jest wykonanie kilku serii zabiegów.

Więcej na temat terapii laserowej przeczytasz w naszej ofercie.