Dr Michał Rutkowski

Medycyna estetyczna

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbywał staże zagraniczne na oddziałach chirurgicznych w Stambule, Granadzie, Monachium oraz roczne stypendium na Uniwersytecie w Murcji (Hiszpania).

Medycyną estetyczną i anti-aging zajmuje się nieprzerwanie od 2010 roku. Stale podnosi swoje kwalifikacje regularnie uczestnicząc w kursach i kongresach polskich oraz zagranicznych min. w Amsterdamie, Monte Carlo. Z Kliniką ESTmedica związany jest od 2011 roku. Doświadczenie zdobywał pod okiem założyciela kliniki śp. doktora Marcina Wiatroszaka. Uczestniczył w Europejskim Szczycie Ekspertów Medycyny Estetycznej – Amsterdam 2012. Jest w trakcie doktoratu na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym.

Umiejętnie potrafi dostosować odpowiednią terapię dla pacjenta. Cechuje się indywidualnym podejściem do problemu.

Specjalizuje się w różnych technikach modelowania twarzy oraz laseroterapii.

Jest szkoleniowcem w zakresie technik aplikacji wypełniaczy dermatologicznych i toksyny botulinowej, implantacji nici liftingujacych oraz mezoterapii iniekcyjnej.

W sposób szczególny interesuje się metodami poprawy wyglądu z jednoczesnym zachowaniem dbałości o naturalny, zdrowy wygląd swoich pacjentów. O dobrych efektach jego pracy świadczy wciąż powiększające się grono zadowolonych pacjentów.