Lipoliza iniekcyjna – 3 zabiegi w jednym

Lipoliza iniekcyjna – 3 zabiegi w jednym

Co to jest lipoliza iniekcyjna? T o nic innego jak usuwanie tłuszczu, likwidacja cellulitu i rewitalizacja wiotkiej skóry w jednym! Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, cellulit, z wiekiem wiotczejąca czy wysuszona skóra, należą obecnie do najczęstszych chorób cywilizacyjnych wśród naszej populacji, dotykających właściwie każdego. Nie może dziwić fakt, że współczesna medycyna z roku na rok donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy.

Lipoliza iniekcyjna

Takim zabiegiem jest tzw. lipoliza iniekcyjna. Zabieg opracowany stosunkowo niedawno. Pionierskie zabiegi w medycynie estetycznej wykonano na przełomie lat 80′-90′ XX wieku. Lipoliza jest zabiegiem bezoperacyjnego i trwałego likwidowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała za pomocą odpowiednich substancji. Obszary ciała poddawane lipolizie to najczęściej: podbródek, ramiona, brzuch i talia, sutki (u mężczyzn),biodra, uda i kolana.

Dla kogo jest lipoliza iniekcyjna?

Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowany i bardzo bezpieczny. Lipolizę możemy stosować u pacjentów starszych, oraz z chorobami, które dyskwalifikują do tzw. odsysania (liposukcji), jak również u osób bardzo szczupłych (te odchudzające się wciąż dziewczyny też mają cellulit i miejscowe nagromadzenia tłuszczu, prawda?)

Usuwanie tłuszczu i rewitalizacja skóry

Jakie substancje się stosuje? Obecnie używa się główne mieszaniny wyciągu z soi – fosfatydylocholiny (PPC), oraz soli żółciowej- deoksycholatu (DC) w odpowiednich, ściśle określonych, proporcjach. Mieszanina ta, wprowadzona do tłuszczu pod skórę, niszczy komórkę tłuszczową, poprzez rozpuszczenie jej błony komórkowej i likwiduje 'tłustą’ zawartość. Tłuszcz ulega emulsyfikacji i jest transportowany do wątroby, zużywany do procesów energetycznych, a następnie jako metabolity wydalany z organizmu.

Trwałość rezultatów zabiegu lipolizy

Tego typu rozpuszczanie tłuszczu następuje łagodnie i równomiernie, a co najważniejsze – działa w sposób trwały, czyli nie powoduje tzw. efektu jo-jo. Tłuszcz raz usunięty nigdy już nie powraca. Zaletą tego typu zabiegów jest, oprócz skuteczności, przede wszystkim komfort i olbrzymie bezpieczeństwo dla pacjenta!

Jakie jeszcze rezultaty przynosi lipoliza iniekcyjna

Jednym z produktów bliskich ideałowi w zwalczaniu miejscowych nagromadzeń tłuszczu i symbolem skuteczności i bezpieczeństwa jest  preparat Revitall Celluform. Posiada onformułę pozwalającą, w szybki i mało uciążliwy sposób, modelować sylwetkę. Najlepsze efekty usunięcia nagromadzeń tłuszczu uzyskujemy u pacjentów aktywnych fizycznie i odchudzających się, którzy mimo tego nie mogą usunąć uciążliwych 'boczków’, 'bułek na kolanach’, 'bryczesów’, 'brzuszka’ czy 'drugiej brody’.

Redakcja ESTmedica – uaktualnienie na podstawie śp. doktora Marcina Wiatroszaka