Liposukcja infradźwiękowa zwycięży twój tłuszcz skutecznie

Tłuszcz to twoja zmora. Chcesz pozbyć się nieestetycznych wałeczków, dieta nie pomaga, a ruch nie wchodzi w grę? Możesz rozważyć zabieg liposukcji infradźwiękowej. Liposukcja nutacyjna – infradźwiękowa to inaczej odsysanie tłuszczu. Skuteczna metoda redukcji tłuszczu  odkładającego się w poszczególnych partiach naszego ciała. Dodatkowe kilogramy najchętniej umiejscawiają się na nogach, plecach, pośladkach i brzuchu.

Na czym polega liposukcja infradźwiękowa ?

Liposukcja infradźwiekowa, a dokładniej liposukcja nutacyjna NIL (Nutation Infrasonic Liposcalpture – „nutacyjne infradźwiękowe rzeźbienie tkanki tłuszczowej),  jest to zabieg wykorzystujący ultradźwięki do rozbijania i  do redukcji tłuszczu. Firmą, która opracowała urządzenie do wykonywania tego typu zabiegów, jest beligjska firma Euromi.

Zabieg liposukcji infradźwiękowej polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych „igieł” – kaniuli. Podłącza się je do reszty urządzenia, które porusza nimi dzięki sprężonemu powietrzu. Ruch kaniul przypomina nieco ruchy dziecięcego bączka. Dzięki takiemu, nutacyjnemu” ruchowi Kaniule rozbijają grudki tkanki tłuszczowej tworząc zeń płynną maź, co znacznie ułatwia odessanie tłuszczu. Urządzenie wykonujące zabieg jest bardzo precyzyjne, a zamontowane w kaniulach czujniki i potrafią rozpoznać tkanki odmienne od tkanek tłuszczowych. Gdy kaniula natrafi na tkanki inne, niż tłuszcz automatycznie zatrzymuje się praca aparatu, i wstrzymany zostaje mechanizm ssania. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko powstawania, nierówności, krwiaków i wybroczyn.

Liposukcja infradźwiękowa nie tylko zredukuje twój tłuszcz

Ciekawostką może być fakt, że dzięki precyzyjnej pracy kaniul tłuszcz odsysany jest w takiej formie, że może być później wykorzystywany do uzupełniania braków i poprawy wyglądu innych części ciała pacjenta. Uzyskanym w ten sposób tłuszczem wypełnia się np. piersi i pośladki.

Kolejnym ciekawym faktem dotyczącym zabiegów redukcji tłuszczu tą metodą są jego niskie wymagania w stosunku do używanych metod znieczulenia. Podczas drgań kaniul wytwarzają się bowiem infradźwięki, które wpływają znieczulająco na struktury odpowiedzialne za odczuwanie bólu. Dzięki temu zabieg liposukcji infradźwiękowej można wykonywać nawet w znieczuleniu miejscowym, bez uciekania się do bardziej inwazyjnych technik znieczulania.

Kiedy i jakich efektów możemy się spodziewać

Zabieg liposukcji trwa zazwyczaj ok 2 godzin, podczas których wprowadzone pod skórę kaniule, mogą usunąć nawet do 4 litrów tkanki tłuszczowej. Efekty zabiegu widoczne są po kilku – kilkunastu dniach. Jednak na ostateczne efekty należy poczekać od dwóch miesięcy do pół roku (zależnie od rozmiaru zabiegu).

Liposukcja nutacyjna – infradźwiękowa to obecnie jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych zabiegowych metod redukcji tłuszczu.