Liposukcja infradźwiękowa – bezpieczeństwo i efektywność

Liposukcja infradźwiękowo-wibracyjna NIL firmy Euremi jest zabiegiem uznanym na całym świecie jako zabieg o najwyższej skuteczności z jednoczesnym zminimalizowanym ryzykiem powikłań okołozabiegowych.

Cialo_full_imgTechnika liposukcji NIL oparta jest na ruchach wibracyjnych końcówki urządzenia. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować ucisk mechaniczny operatora na tkanki, który może spowodować ich nadmierną traumatyzację.

Ruch wibracyjny powstaje dzięki użyciu sprężonego powietrza, które nadaje ruch końcówce kaniuli w trzech wymiarach. Ruch ten jest wykorzystywany zarówno przy infiltracji tkanki tłuszczowej, jak i przy odsysaniu rozbitego tłuszczu. Dla uzyskania najlepszego efektu odessania tkanki tłuszczowej kluczowym elementem jest dokładne rozbicie grudek tłuszczu i ich uwodnienie. Dzięki systemowi wibracyjnemu NIL grudki tkanki tłuszczowej ulegają przekształceniu w formę emulsji, która łatwo może zostać odessana znacząco minimalizując ryzyko obrzęku, krwawienia czy zasiniaczenia.

liposukcja_mediumDodatkową zaletą liposukcji infradźwiękowej jest fakt, iż drgania o niskiej częstotliwości (mniejszej niż 20Hz) oddziaływują na nerwowe przewodnictwo bólu, co w konsekwencji obniża dyskomfort pacjenta podczas zabiegu, umożliwiając przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym.

Liposukcja nie jest wyłącznie narzędziem estetycznym. Niekosmetyczne zastosowania liposukcji przechodzą ciągłe udoskonalenia od czasu ich wprowadzenia na rynek medyczny. Najczęściej korzysta się z liposukcji przy usuwaniu tłuszczaków,  przy łagodnej, symetrycznej lipomatozie, do odtłuszczania płatów, redukcji ginekomastii, zmienia biustu, lipodystrofii, lipoatrofii poinsulinowej, obrzęku limfatycznym i nadmiernej potliwości.

Wibroliposukcja jest więc zabiegiem o dużej efektywności z jednoczesną dbałością o bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

Wiecej zdjęć przed/po znajdą Państwo w naszej Galerii. Zapraszamy!