Liposukcja latem?

Liposukcja latem?

Liposukcja, czyli odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, to zabieg modelujący sylwetkę. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że często wystarczy wykonać go jedynie raz, aby uzyskać zadowalające efekty. Ze względu na skuteczność zabiegu, wiele pacjentów decyduje się na jego przeprowadzenie w okresie letnim, kiedy to w szczególności dbamy o atrakcyjny wygląd naszej sylwetki. Czy liposukcja latem jest bezpieczna? Sprawdźmy to!

Liposukcja – dla kogo polecany jest zabieg?

Zabieg liposukcji poleca się przede wszystkim osobom, które chcą wymodelować sylwetkę. Aby osiągnąć pełen efekt modelowania, pacjentki często decydują się na przeszczepienie pobranego tłuszczu w inne miejsce, np. do piersi. Należy jednak pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem typowo odchudzającym, lecz jednym ze składników procesu odchudzania. Aby pacjenci mogli cieszyć się zadowalającymi efektami odchudzenia, należy w pierwszej kolejności zastosować się do zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Zdrowa dieta i ruch w połączeniu z profesjonalną liposukcją zapewnią oczekiwane rezultaty.

Liposukcja latem

Okres letni nie jest przeciwwskazaniem do liposukcji, ponieważ zabieg można bezpiecznie wykonać bez względu na porę roku. Jeśli zależy nam na uzyskaniu atrakcyjnej sylwetki przed wakacjami, warto wziąć pod uwagę wcześniejsze zaplanowanie zabiegu. Organizm potrzebuje czasu na regenerację. Po 4 tygodniach od liposukcji latem nie będą już widoczne siniaki, a po 6 tygodniach można już wyjść na plażę.

Liposukcja latem jako zabieg „last minute”?

Przygotowując się do liposukcji latem warto wziąć pod uwagę, że nie jest to zabieg „last minute”. Liposukcja to zabieg operacyjny, wymagający wykonania odpowiednich badań przed zabiegiem, a także rzetelnej rekonwalescencji, polegającej na noszeniu ubrania uciskowego przez okres 6 tygodni. Przy odpowiednim rozplanowaniu terminu zabiegu, liposukcja to najskuteczniejsza metoda na wymodelowanie sylwetki. Ponadto, w miejscu odsysania tłuszczu rzadziej dochodzi do ponownego nabrania tkanki tłuszczowej, dlatego też efekt zabiegu jest trwały.

Czy liposukcja latem jest bezpieczna?

Tak,  pod warunkiem, że oddamy się w ręce doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie. Zwróćmy uwagę, czy lekarz zadba o nasze przygotowanie do zabiegu i poinstruuje nas o całym postępowaniu. Dodatkowo, wybierając klinikę, warto zwrócić uwagę na opinie, doświadczenie specjalistów oraz zaplecze sprzętowe wysokiej jakości. Poddając się liposukcji możemy liczyć na szybkie i trwałe modelowanie sylwetki poprzez odessanie tłuszczu, dzięki czemu letnie plażowanie już nigdy nie będzie wstydliwe.