Małymi krokami do piękna – zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy

Małymi krokami można uzyskać na prawdę wspaniałe efekty. Pacjenci zgłaszający się na konsultacje do naszej Kliniki często zadają pytanie w jakim wieku powinni zacząć poddawać się zabiegom medycyny estetyczne.j Pytają też czy istnieje konieczność ciągłego powtarzania zabiegów.  

Kiedy jest dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej?

Trudno jest określić czas, w którym najlepiej rozpocząć zabiegi medycyny estetycznej. Głównym kryterium nie jest faktyczny wiek wynikający z numeru PESEL. Jest nim wiek biologiczny pacjenta, na który, poza czynnikami genetycznymi, wpływ ma przede wszystkim tryb życia. Skóra osób palących, czy korzystających bez odpowiedniej ochronny z promieni UV, starzeje się znacznie szybciej. Istnieje szereg zabiegów polecanych szczególnie osobom młodym, pomagających zapobiegać starzeniu się skóry. Są także zabiegi specjalnie dedykowane pacjentom po czterdziestym, czy pięćdziesiątym roku życia, u których oznaki starzenia już się pojawiły i mogą pomyśleć o usuwaniu zmarszczek.

Małymi krokami do przodu

Dla uzyskania najlepszego efektu estetycznego kluczową rolę w terapii odgrywa metoda małych kroków. Lepiej raz na jakiś czas poddać się zabiegowi poprawiającemu ogólną kondycję skóry, niż przy jednorazowej wizycie w salonie oczekiwać odmłodzenia o 10 lat. Próby sprostania takim wymaganiom stawianym przez pacjentów, zazwyczaj kończą się niepowodzeniem w postaci nienaturalnego, przerysowanego efektu. Dla uzyskania naturalnych i długotrwałych efektów warto zaplanować harmonogram zabiegów na cały rok i działać krok po kroku. Postępowanie zgodnie z takim planem jest gwarancją utrzymania pięknego wyglądu na długie lata.

Kwas hiularonowy małymi krokami

W przypadku zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy takich jak np. kwas hialuronowy, zaleca się wykonanie pierwszego zabiegu stosunkowo niewielką ilością preparatu. Można go później uzupełnić małymi krokami przy kolejnych wizytach. Takie postępowanie powoduje, że zdeponowany preparat znacznie lepiej implantuje się w tkankach. Ponadto dajemy czas skórze na dostosowanie się do nowej objętości. Takie postępowanie jest szczególnie istotne w przypadku pacjentek poddających się zabiegowi powiększania ust po raz pierwszy.  Takie ostrożne, krok po kroku, deponowanie kwasu hialuronowego zapobiega hiperkorekcji. Umożliwia dokładne zaplanowanie objętości oraz kształtu ust w ostatecznym efekcie.

Obalamy mit ciągłego korzystania z zabiegów

Panuje powszechny mit, że raz rozpoczęta przygoda z medycyną estetyczną, powoduje konieczność ciągłego powtarzania zabiegów. W rzeczywistości nic takiego nie ma miejsca. Dla przykładu jednorazowe usuwanie zmarszczek mimicznych okolicy czoła z zastosowaniem toksyny botulinowej powoduje wygładzenie istniejących zmarszczek. Relaksacja mięśniowa zapobiega tworzeniu się głębokich zmarszczek również po okresie działania preparatu. Wynika to z faktu, że nasza pamięć mięśniowa „oducza się” nadmiernego marszczenia czoła. Daje to pozytywny efekt estetyczny na długo po ustaniu efektu relaksacji mięśniowej wywołanego botuliną. Powtarzanie zabiegów wynika z chęci pacjentów na utrzymanie efektu lepszego wyglądu.

Dla zachowania młodego wyglądu znacznie lepsze jest wykonanie zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej raz na kilkanaście miesięcy u osób stosunkowo młodych. Zapobiegamy w ten sposób powstaniu głębokich, utrwalonych zmarszczek, których terapia jest znacznie bardziej złożona. Wymaga zastosowania wielu technik dla uzyskania pożądanego efektu.