Medycyna estetyczna w Brazylii i w Europie wg doktora Maio

Przedstawiamy dzisiaj spostrzeżenia doktora Maio odnośnie medycyny estetycznej w Brazylii i Europie. Niezależnie od szerokości geograficznej, kobiety pragną wyglądać pięknie i młodo. Jednakże są miejsca na Ziemi, gdzie dbałość o urodę i idealne proporcje doprowadzona jest do perfekcji, a korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej jest niemal obowiązkiem, jeśli chce się zaistnieć i utrzymać w wielu branżach, nie tylko związanych z show biznesem. Krajem, gdzie jest to widoczne najbardziej są oczywiście Stany Zjednoczone Ameryki. Jednak goni je w niesamowitym tempie Brazylia, w której  medycyna estetyczna rozwija się najszybciej. Obecnie Brazylia zajmuje drugie miejsce (tuż za USA) wśród krajów korzystających z dobrodziejstw medycyny estetycznej,pod względem iloci wykonywanych zabiegów.

Dr Mauricio de Maio tłumaczy siłę medycyny estetycznej w Brazylii

Mauricio de Maio, chirurg plastyczny z Sao Paulo, członek brazylijskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej, Plastycznej i Rekonstrukcyjnej,  jeden z najlepszych ekspertów w branży, w rozmowie z Juan Lane opisuje przyczyny i skutki tak gwałtownego „boom’u” na zabiegi chirurgii plastycznej w jego ojczyźnie.:

„Brazylia od zawsze była krajem ukierunkowanym na „good-looking”. W 2011 roku w Brazylii wykonano ponad 1,5 miliona zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Dla porównania w Wielkiej Brytanii  liczba ta nie przekroczyła 211 tysięcy. W Brazylii zawód chirurga plastycznego wykonuje  5 tysięcy lekarzy, to więcej niż we Włoszech, Francji, Niemczech i Anglii razem wziętych.

Na wzrost przemysłu estetycznego w Brazylii w ciągu ostatnich kilku lat składa się wiele czynników. Wśród nich stabilność gospodarcza, spadek bezrobocia czy rosnąca dostępność kredytów. Jednak,  aby zrozumieć dlaczego zabiegi estetyczne są bardziej popularne w Brazylii niż w  innych krajach należy spojrzeć  przez pryzmat kultury brazylijskiej(…)

Jesteśmy wychowani w przekonaniu, że wręcz powinniśmy wyglądać dobrze i czuć się komfortowo w swoim ciele. Takie podejście znacząco różni się od konsumpcyjnego podejścia dobrze znanej kultury zachodnioeuropejskiej. Każda wizyta w Europie wywołuje szok u latynosa (…) W Brazylii ludzie znacznie chętniej poddają się zabiegom upiększającym, to powód do dumy, o tym się mówi. W Europie chirurgia estetyczna to wciąż temat tabu. Pacjentów poddających się tym zabiegom często postrzegamy negatywnie jako społeczeństwo. Wręcz muszą ukrywać to, że chodzą do Kliniki Medycyny Estetycznej.” przyznaje dr de Maio.

Dr de Maio zwraca również uwagę na różnice w oczekiwaniach pacjentów Klinik Medycyny Estetycznej w Brazylii i zachodniej Europie.

„Brazylijczycy nie podążają za trendami rynku zachodniego, nie starają się na siłę naśladować  gwiazd Hollywood.  Pacjentki są zainteresowane całkowitym pakietem leczenia przeciwstarzeniowego, a nie tylko doraźnym rozwiązywaniem konkretnych problemów. Kiedy jesteś w Brazylii będzie Ci trudno zobaczyć  efekty zabiegów podobne do tych z Hollywood – zbyt duże implanty piersi, ogromne usta itp. Myślę, że jesteśmy nieco bardziej konserwatywni jeśli chodzi o rozmiary, a może przede wszystkim  bardziej zależy nam na naturalnym, zdrowym wyglądzie. Tu większe nie znaczy lepsze, istotą sprawy jest zachowanie naturalnych proporcji oraz kompleksowe podejście do leczenia.   Jeśli więc decydujemy się na implanty piersi w ślad za tym idzie również kształtowanie ramion, brzucha czy pośladków. ” –  mówi dr Maio.

Dr de Maio od lat współpracuje z firmą Allergan. JUVEDERM ®. wykorzystując produkty firmy  w codziennej pracy, osiągając maksimum naturalnych efektów. W obecnym czasie wiele firm farmaceutycznych próbuje stworzyć produkt biodegradowalny z przedłużonym czasem wchłaniania, chodzi o wydłużenie czasu utrzymywania się preparatu w pierwotnej formie i tym samym wydłużenie efektu. Dokonała tego firma Allergan tworząc preparaty JUVEDERM VOLBELLA™ VOLUMA®, oraz  VOLIFT®. Są to preparaty kwasu hialuronowego nowej technologii, która spowalnia proces ich biodegradacji.

Produkty firmy Allergan  oferują naturalne rezultaty na obszarze całego ciała. JUVEDERM VOLUMA jest wypełniaczem, który idealnie nadaje się do wypełnienia policzków, które wraz z wiekiem tracą swoją objętość powodując obwisanie nadmiaru skóry. Preparat Juvederm VOLIFT ® stosujemy do wypełniania głębszych zmarszczek, np. bruzdy nosowo wargowe. JUVEDERM * VOLBELLA ™ jest świetnym preparatem do wypełniania ust. Zdaniem dr de Maio wykorzystanie tych trzech preparatów zapewnia kompleksowy efekt nieoperacyjnego liftingu twarzy.

Idąc za autorytetem dr de Maio nasza Gabinet również oferuje zabiegi na bazie produktów firmy Allergan. Skoro Brazylijskie piękności korzystają z ich dobrodziejstw, polskim pięknościom trudno odmówić tej odrobiny luksusu.