Metoda lepsza niż najdroższy krem – mezoterapia

Metoda lepsza niż najdroższy krem – mezoterapia

Wielu pacjentów naszej salonu chciałoby wiedzieć, jaka metoda jest najlepsza by wyglądać młodziej, poprawić kondycję skóry, dodać jej blasku i sprężystości – szczególnie po okresie zimowym, kiedy to skóra twarzy, szyi, czy dekoltu poddawana jest wysuszającemu i niszczącemu działaniu mrozu i ogrzewania w naszych domach. Dla takich pacjentów polecamy zabieg mezoterapii. To zabieg, który szybko poprawia jędrność skóry, a zmiany w wyglądzie nie są bardzo widoczne. Słowem, twoja cera staje się młodsza, a efekt jest bardzo naturalny.

Jak działa ta metoda?

Mezoterapia igłowa to znana od ponad 30 lat metoda rewitalizacji skóry, która z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród lekarzy medycyny estetycznej jak i wśród pacjentów. Podstawową zaletą tej metody leczenia jest naturalność efektów. Mezoterapia nie zmienia proporcji twarzy, nie wypełnia zmarszczek. Efektem zabiegu jest odświeżenie skóry, a co za tym idzie nadanie jej młodszego, pełnego blasku wyglądu.

Badania naukowe udowadniają, że sam efekt wielokrotnego nakłuwania skóry, przy zachowaniu zasad aseptyki, wpływa stymulująco na produkcję nowych włókien kolagenowych, które powodują zwiększone napięcie skóry. Poza samym nakłuwaniem, w mezoterapii podajemy specjalnie skomponowaną mieszankę witamin, aminokwasów, peptydów i kwasu hialuronowego bezpośrednio do miejsca potrzebującego pomocy. Znika zatem efekt niepełnej penetracji, jaki występuje w przypadku kremów czy maści stosowanych zewnętrznie na skórę.  Odpowiednio zbalansowane, oraz ustabilizowane składniki preparatów stymulują fibroblasty do produkcji  kolagenu powodując jej regenerację. W zależności od rodzaju użytej substancji, jej stężenia oraz miejsca podania można uzyskać różne pożądane efekty. Zabiegi można wykonywać miejscowo np. tylko okolica oczu lub całościowo na twarz, szyję i dekolt.

Co powoduje ta metoda?

Zabieg mezoterapii idealnie nadaje się  do odświeżenia skóry po zimie , gdy skóra jest wysuszona działaniem ogrzewania i mrozów. Specjalnie dobrana kombinacja składników mezokoktajli spowoduje wyraźny efekt nawilżenia i przywrócenie blasku. Zabieg poprawi również witalność skóry, przygotowując ją na okres letnich upałów i działania promieni UV.

Mezoterapia wykonana przez wykwalifikowanego lekarza jest procedurą wyjątkowo bezpieczną. Pierwszym etapem zabiegu jest konsultacja z lekarzem i dobranie odpowiedniego mezokoktajlu do konkretnego typu skóry. Następnie lekarz dezynfekuje, oraz znieczula maścią miejsce zabiegu. Po upływie kilkunastu minut lekarz przystępuje do podawania preparatu specjalną cienką igłą. Lekarz dokonuje iniekcji śródskórnych, punkt po punkcie. Po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona, pokryta drobnymi grudkami, które wchłaniają się mniej więcej w ciągu doby.  Mezoterapia jest zabiegiem bezbolesnym, jednak w wyniku wielokrotnych nakłuć skóry mogą zdarzyć się niewielkie siniaczki.

Mezoterapia to doskonały facelifting. Efekty widoczne są po kilku dniach od zabiegu, jednak dla osiągnięcia pełnego efektu konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów co 2-3 tygodnie.

W naszej ofercie znajdą państwo mezokoktajle francuskiego Laboratorium Revitacare.  O jakości tych produktów świadczy chociażby przyznana w 2011 roku  nagroda przez lekarzy dermatologów „Perła Dermatologii Estetycznej” jako najlepszym, najbezpieczniejszym i najbardziej skutecznym produktom do wykonywania zabiegów mezoterapii.