Mity o powiększaniu biustu

Mity o powiększaniu biustu

Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swojego biustu. Jeszcze do niedawna operacje powiększania piersi były bardzo poważne, a ich rekonwalescencja trwała zdecydowane dłużej, niż ma to miejsce obecnie. Zatem w kwestii pięknego biustu mają sporo do powiedzenia chirurdzy plastyczni, ponieważ powiększanie piersi jest obecnie najczęściej wykonywaną operacją plastyczną na świecie. Nic więc dziwnego, że w Internecie i nie tylko pojawiają się mity o powiększaniu biustu. Innymi słowy, ma to na celu wyjaśnienie, że decydując się na zabieg tego typu warto wiedzieć, które z dostępnych informacji można uznać za całkowitą nieprawdę. Innymi słowy: Sprawdź sama!

Mity o powiększaniu biustu

Podsumowując, w skrócie przedstawiamy znane mity o powiększaniu biustu, które najczęściej pojawiają się jako opinie o zabiegach tego typu. Dowiedz się, których z nich powinnaś się wystrzegać, decydując się na operację powiększania piersi.

Implanty piersiowe zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi.

MIT! Nie stwierdzono żadnego związku pomiędzy protezami a zwiększeniem zachorowalności na raka piersi. Implanty mogą jedynie utrudniać USG piersi, dlatego przed wykonaniem badania należy koniecznie poinformować lekarza o fakcie posiadania implantów.

Implanty należy usunąć przed karmieniem piersią.

MIT! Implanty mogą być przyczyną trudności w karmieniu piersią zwłaszcza u tych kobiet, które przed zabiegiem powiększenia piersi miały bardzo małą ilość tkanki gruczołowej w piersią.

Z implantami piersi nie można latać samolotem, nurkować oraz uprawiać sportów ekstremalnych.

MIT! Kolejny bardzo popularny mit o powiększaniu piersi. Po sześciotygodniowym okresie rekonwalescencji można uprawiać wszelkie sporty i podejmować różnorakie aktywności fizyczne. Lot samolotem można odbyć nawet tuż po wypisie z salonu.

Mity o powiększaniu biustu: Decydując się na zabieg, należy rzucić palenie.

MIT! Rzucenie palenia nie jest bezwzględnym wskazaniem medycznym, natomiast zmniejsza ryzyko powikłań po zabiegu. Ale z drugiej strony: Pamiętaj, że palenie papierosów ma negatywny wpływ na proces gojenia się ran. Innymi słowy, oznacza to, że u palaczy proces gojenia może przebiegać dłużej aniżeli u osób niepalących.

Implanty trzeba wymieniać co 10-15 lat

MIT! Jeden z najważniejszych mitów o powiększaniu piersi. Dlatego warto wiedzieć, że wszystkie implanty mają stosowne certyfikaty jakości oraz dożywotnią gwarancję producenta – nie trzeba ich wymieniać. Należy jednak wymieniać je cyklicznie sprawdzać, to znaczy samodzielnie badać biust i dodatkowo, zgodnie z kalendarzem, poddawać się badaniu USG piersi.

Po założeniu implantów trzeba wykonywać częściej badania kontrolne piersi.

MIT! Wszelkie badania wykonujemy standardowo – zgodnie z kalendarzem, tzn. raz w miesiącu badamy piersi samodzielnie, a raz w roku wykonujemy badanie USG piersi.

Decydując się na protezy piersi nie można spać na brzuchu, ani chodzić bez stanika.

MIT! Często powtarzany mit o powiększaniu piersi. Wskazanie to dotyczy tylko okresu rekonwalescencji, czyli pierwszych 6 tygodni po zabiegu. Również należy zaznaczyć, że zarówno w przypadku kobiet, które miały włożone implanty, jak i tych z naturalnie dużym biustem – noszenie stanika sprzyja zachowaniu dobrej kondycji biustu.

Mity o powiększaniu piersi – podsumowanie

Dlatego w rezultacie tak konsekwentnie należy konsultować się z lekarzem, bo jak widzisz, większość z popularnych informacji i opinii dotyczących powiększania biustu, to jedynie mity. Pamiętaj, aby swoje wątpliwości przed operacją skonsultować z lekarzem specjalistą, który z pewnością dokładnie wytłumaczy pacjentce wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem i komfortem w trakcie, jak i po zabiegu.