Mity o powiększaniu biustu

Mity o powiększaniu biustu

Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swojego biustu. Jeszcze do niedawna operacje powiększania piersi były bardzo poważne, a ich rekonwalescencja trwała zdecydowane dłużej, niż ma to miejsce obecnie. Zatem w kwestii pięknego biustu mają sporo do powiedzenia chirurdzy plastyczni, ponieważ powiększanie piersi jest obecnie najczęściej wykonywaną operacją plastyczną na świecie. Nic więc dziwnego, że w Internecie i nie tylko pojawiają się mity o powiększaniu biustu. Decydując się na zabieg tego typu warto wiedzieć, które z dostępnych informacji można uznać za całkowitą nieprawdę. Sprawdź sama!

Mity o powiększaniu biustu

Przedstawiamy znane mity o powiększaniu biustu, które najczęściej pojawiają się jako opinie o zabiegach tego typu. Dowiedz się, których z nich powinnaś się wystrzegać, decydując się na operację powiększania piersi.

Implanty piersiowe zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi.

MIT! Nie stwierdzono żadnego związku pomiędzy protezami a zwiększeniem zachorowalności na raka piersi. Implanty mogą jedynie utrudniać USG piersi, dlatego przed wykonaniem badania należy koniecznie poinformować lekarza o fakcie posiadania implantów.

Implanty należy usunąć przed karmieniem piersią.

MIT! Implanty mogą być przyczyną trudności w karmieniu piersią zwłaszcza u tych kobiet, które przed zabiegiem powiększenia piersi miały bardzo małą ilość tkanki gruczołowej w piersią.

Z implantami piersi nie można latać samolotem, nurkować oraz uprawiać sportów ekstremalnych.

MIT! Kolejny bardzo popularny mit o powiększaniu piersi. Po sześciotygodniowym okresie rekonwalescencji można uprawiać wszelkie sporty i podejmować różnorakie aktywności fizyczne. Lot samolotem można odbyć nawet tuż po wypisie z salonu.

Mity o powiększaniu biustu: Decydując się na zabieg, należy rzucić palenie.

MIT! Rzucenie palenia nie jest bezwzględnym wskazaniem medycznym, natomiast zmniejsza ryzyko powikłań po zabiegu. Pamiętaj, że palenie papierosów ma negatywny wpływ na proces gojenia się ran. Oznacza to, że u palaczy proces gojenia może przebiegać dłużej aniżeli u osób niepalących.

Implanty trzeba wymieniać co 10-15 lat

MIT! Jeden z najważniejszych mitów o powiększaniu piersi. Dlatego warto wiedzieć, że wszystkie implanty mają stosowne certyfikaty jakości oraz dożywotnią gwarancję producenta – nie trzeba ich wymieniać. Należy jednak wymieniać je cyklicznie sprawdzać, to znaczy samodzielnie badać biust i dodatkowo, zgodnie z kalendarzem, poddawać się badaniu USG piersi.

Po założeniu implantów trzeba wykonywać częściej badania kontrolne piersi.

MIT! Wszelkie badania wykonujemy standardowo – zgodnie z kalendarzem, tzn. raz w miesiącu badamy piersi samodzielnie, a raz w roku wykonujemy badanie USG piersi.

Decydując się na protezy piersi nie można spać na brzuchu, ani chodzić bez stanika.

MIT! Często powtarzany mit o powiększaniu piersi. Wskazanie to dotyczy tylko okresu rekonwalescencji, czyli pierwszych 6 tygodni po zabiegu. Również należy zaznaczyć, że zarówno w przypadku kobiet, które miały włożone implanty, jak i tych z naturalnie dużym biustem – noszenie stanika sprzyja zachowaniu dobrej kondycji biustu.

Mity o powiększaniu piersi – podsumowanie

Jak widzisz, większość z popularnych informacji i opinii dotyczących powiększania biustu, to jedynie mity. Pamiętaj, aby swoje wątpliwości przed operacją skonsultować z lekarzem specjalistą, który z pewnością dokładnie wytłumaczy pacjentce wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem i komfortem w trakcie, jak i po zabiegu.