Modelowanie owalu twarzy, lifting wolumetryczny – co to takiego?

Modelowanie owalu twarzy, lifting wolumetryczny – co to takiego?

Często Pacjenci pytają na czym polega tzw. wolumetria i na czym polega nieoperacyjna technika liftingu objętościowego. Cóż to jest ta „woluma”?

sculptra-manhattan-beach_previewZ biegiem lat skóra twarzy podlega naturalnym procesom starzenia. Staje się wiotka, cienka i mniej elastyczna. Dodatkowo,  tkanki okolicy policzków zaczynają opadać grawitacyjnie tworząc nagromadzenie poduszeczek tłuszczowych w okolicy żuchwy. W ten sposób powstają tzw. „chomiczki”, okolica fałdu nosowo-wargowego ulega pogłębieniu, tworząc charakterystyczną zmarszczkę czyli bruzdę nosowo-wargową. Twarz nabiera smutnego, zmęczonego wyrazu a jej obrys wpisuje się w trójkąt z podstawą u dołu.

W przypadku osób szczupłych, czy po intensywnym odchudzaniu, tkanka podskórna policzków ulega atrofii, rysy twarzy dodatkowo wyostrzają się a obszary policzka w okolicy dolnej powieki zapadają się. Taka twarz traci swój naturalny miękki owal sprawiając wrażenie wysuszonej i przemęczonej.

W opisanych powyżej przypadkach idealnym rozwiązaniem jest przywrócenie objętości w miejscach gdzie była ona jeszcze kilka lat temu, czyli

objętościowe modelowanie owalu twarzy – lifting wolumetryczny.

przed_poCelem tego zabiegu jest przywrócenie proporcji buzi młodszej, głównie poprzez przesunięcie objętości policzków w górę, wbrew grawitacji i upływającemu czasowi. Polega to na podaniu w odpowiednie miejsca określonej ściśle objętości specjalnego preparatu. Efektem jest wizualne wpisanie owalu twarzy w trójkąt zwrócony podstawą ku górze.

Preparaty wolumetryczne (najbardziej uznany VOLUMA™) z reguły oparte są na specjalnej trójwymiarowej macierzy kwasu hialuronowego, mają dużą gęstość oraz wysoki współczynnik lepkości, co sprawia, że podane w konkretne miejsce nie „spływają” z biegiem czasu,  a efekty zabiegu utrzymują się nawet do kilku lat.

Zabieg liftingu wolumetrycznego pozwala powstrzymać oznaki starzenia związane z utratą właściwej objętości tkanek, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki  oraz podnieść owal twarzy. Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz spłycić powstałe zmarszczki.

Wolumetria często stanowi wstęp do kompleksowej odbudowy twarzy. W połączeniu z metodami regenerującymi skórę (mezoterapia, Pelleve, laser frakcyjny), zastępuje u niektórych osób z powodzeniem metody bardziej inwazyjne (lifting operacyjny).

Juvederm-Voluma-San-Francisco_mediumbkg-solutions-lift-how_small