Najczęściej powielane mity na temat implantów piersi. Jak odróżnić prawdę od fałszu?

Najczęściej powielane mity na temat implantów piersi. Jak odróżnić prawdę od fałszu?

Medycyna estetyczna jest możliwością na zmianę wybranego obszaru ciała, który ma defekt lub nie jest akceptowany. Niegdyś był to temat unikany, a osoby, które poddały się operacjom plastycznym, niechętnie się do tego przyznawały. Z tego powodu narodziło się wiele mitów, które były i być może nadal są szerzone, a dotyczą szczególnie implantów piersi.

Implanty piersiowe są przyczyną raka – mit

Wiele badań oraz obserwacji potwierdziło, że nie ma żadnej zależności między wszczepieniem implantów a zachorowaniem na raka. Oczywiście obiekcje co do materiału, z którego są wykonane oraz zmian, które zachodzą pod wpływem operacji, są naturalne, ale silikon używany do powiększania piersi jest całkowicie bezpieczny. Wszelkie ogniska nowotworowe, które pojawiają się w przyszłości, nie wynikają bezpośrednio ze wszczepienia implantów. Mogą być natomiast wynikiem niewiedzy i braku aktualnych badań USG, które wskazane są przed przeprowadzeniem operacji.

Implanty piersiowe stanowią przeszkodę w karmieniu piersią – mit

To prawda – powiększanie piersi jest zabiegiem przeprowadzanym w okolicy gruczołu piersiowego. Nie ma jednak żadnej ingerencji w tę część ciała, ponieważ implant umieszczany jest podmięśniowo. Praca gruczołu piersiowego nie jest zaburzona, dlatego powiększenie piersi nie jest przeciwskazaniem nawet wtedy, gdy jest się karmiącą mamą.

Implanty piersiowe sprawiają, że biust wygląda nienaturalnie – mit

Aktualne możliwości medyczne oraz szeroki wachlarz implantów, które różnią się kształtem i wielkością umożliwiają uzyskanie w pełni naturalnego biustu. Efekt końcowy zależy również od wcześniejszych oczekiwań pacjentek, które niejednokrotnie marzą o zdecydowanie większym i wyraźnie widocznym biuście. Wnikliwa rozmowa z lekarzem pozwala jednak na dobranie właściwych implantów, które podkreślą jego atuty, a nie oszpecą pacjentki i nie spowodują kłopotów medycznych.

W co wierzyć na temat implantów piersiowych, a w co nie?

Rzetelne informacje najlepiej jest uzyskać u doświadczonego lekarza, który rozwieje każdą wątpliwość i zdementuje nieprawdziwe informacje. Na darmo jest opierać się na niesprawdzonych wiadomościach (często internetowych), które w większości mogą nie mieć związku z prawdą.

Powiększanie piersi budzi kontrowersje wśród pewnej części społeczeństwa. Jako fachowcy doskonale to rozumiemy, jednakże jesteśmy przeciwni powielaniu nieprawdziwych informacji. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, które przekazujemy pacjentom.