Implanty piersi. Najczęściej powielane mity. Jak odróżnić prawdę od fałszu?

Implanty piersi. Najczęściej powielane mity. Jak odróżnić prawdę od fałszu?

Medycyna estetyczna, (w tym implanty piersi) umożliwia zmianę wybranego obszaru ciała, który ma pewien defekt lub nie jest akceptowany. Niegdyś był to temat unikany, a każdy, kto poddał się operacjom plastycznym, niechętnie się do tego przyznawał. Innymi słowy, ma to na celu wyjaśnienie z jakiego powodu narodziło się wiele mitów, które były i być może nadal są szerzone, a dotyczą szczególnie implantów piersi.

Implanty piersi są przyczyną raka – mit

Wiele badań oraz obserwacji potwierdziło, że nie ma żadnej zależności między wszczepieniem implantów a zachorowaniem na raka. Obiekcje, co do materiału, z którego są wykonane oraz zmian, jakie zachodzą pod wpływem operacji, są u każdej osoby poddającej się takiemu zabiegowi naturalne. Jednakże, nie mamy się czego obawiać, bo materiał używany do powiększania piersi jest całkowicie bezpieczny. Stąd, jak wykazują aktualnie przeprowadzone badania, wszelkie ogniska nowotworowe, które pojawiają się w przyszłości, nie wynikają bezpośrednio ze wszczepienia implantów. Mogą być natomiast wynikiem niewiedzy i braku aktualnych badań USG, które wskazane są przed przeprowadzeniem operacji.

Implanty piersi stanowią przeszkodę w karmieniu piersią – mit

Prawdą jest, że – powiększanie piersi jest zabiegiem przeprowadzanym w okolicy naszego gruczołu piersiowego. Nie ma jednak żadnej ingerencji w tę część naszego ciała. A ponadto implant umieszcza się podmięśniowo, co powoduje, że praca gruczołu piersiowego nie będzie zaburzona. Podsumowując, powiększenie piersi nie jest przeciwskazaniem nawet wtedy, gdy jest się karmiącą mamą. Dlatego w rezultacie tak konsekwentnie optujemy za tym, aby konsultować się z lekarzem, który w tej dziedzinie jest fachowcem.

Implanty piersi sprawiają, że biust wygląda nienaturalnie – mit

Aktualne możliwości medyczne oraz szeroki wachlarz implantów, które różnią się kształtem i wielkością umożliwiają uzyskanie w pełni naturalnego biustu. Efekt końcowy zależy również od wcześniejszych oczekiwań pacjentek. Większość z pań niejednokrotnie marzą o zdecydowanie większym i wyraźnie widocznym biuście. Wnikliwa rozmowa z lekarzem pozwala na dobranie właściwych implantów. Takich, które podkreślą jego atuty. Ale z drugiej strony, co za tym idzie nie oszpecą pacjentki i nie spowodują kłopotów medycznych.

W co wierzyć na temat implantów piersiowych, a w co nie?

Jako fachowcy zalecamy, aby rzetelne informacje najlepiej uzyskać u doświadczonego lekarza. Ten z racji wiedzy i umiejętności rozwieje każdą wątpliwość i zdementuje nieprawdziwe informacje. Dlatego w rezultacie tak konsekwentnie optujemy, aby nie opierać się na niesprawdzonych wiadomościach (często internetowych), które w większości mogą nie mieć związku z prawdą.

Powiększanie piersi budzi kontrowersje wśród pewnej części społeczeństwa. Jako doświadczona placówka doskonale to rozumiemy. Przede wszystkim, co najważniejsze, na pewno jesteśmy przeciwni powielaniu nieprawdziwych informacji, a w naszym przypadku bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, które chętnie przekazujemy pacjentom.