Najnowsza diagnostyka USG w Naszej Klinice!

Najnowsza diagnostyka USG w Naszej Klinice!

033_preview_preview

Ultrasonografia (USG) to nieinwazyjna metoda wykrywania zmian patologicznych w narządach i tkankach. Polega ona na obrazowaniu tkanek i narządów w oparciu o zjawisko rozchodzenia się i odbicia fali ultradźwiękowej. Pozwala to na ocenę kształtu, wielkości, położenia narządu i jego struktury  czy przestrzeni anatomicznej, a także powierzchni i wnętrza tych narządów.   USG jest badaniem bezpiecznym dla pacjenta, szybkim w wykonaniu i nieuciążliwym. Badanie to jest obecnie jednym z podstawowych  narzędzi diagnostycznych. Stanowi też niezbędny element służący do postawienia właściwej diagnozy w większości chorób.

Badania USG w naszej Klinice

Od stycznia 2013 r. wykonujemy w Klinice szeroki zakres badań ultrasonograficznych o najwyższej jakości.  Pracujemy na  aparacie USG najnowszej technologii, japońskiej firmy Aloka f37. Jest to innowacyjny, kompaktowy ultrasonograf wysokiej klasy z szeregiem głowic ultrasonograficznych. Urządzenie wykorzystuje do obrazowania w trybie kolorowego Dopplera i nową generacją obrazowania przepływów e- flow. Pozwala to na lepsze odróżnienie prawdziwych zarysów naczynia i precyzyjne uwidocznienie nawet bardzo drobnych przepływów w najmniejszych naczyniach. Dzięki temu wzrasta precyzja przeprowadzanych badań, oraz trafność diagnozy.

 • 008_preview_previewUSG Doppler kolor i dźwięk układu żylnego
 • Badanie USG Piersi
 • USG jamy brzusznej
 • Badanie USG gruczołów dokrewnych (usg tarczycy i przytarczyc z kolorowym Dopplerem)
 • USG- Pomiar tkanki podskórnej (badanie to wykonuje się przed i po zabiegu lipolizy i liposukcji, dzięki niemu można zmierzyć oraz obiektywnie ocenić ilość oraz budowę podskórnej tkanki tłuszczowej)
 • USG ortopedyczne
026_preview_medium

Aby nasi Pacjenci mogli się bliżej zapoznać z urządzeniem, za pomocą którego wykonujemy diagnostykę obrazową (USG), poniżej przedstawiamy  krótką specyfikację techniczną tego aparatu.

ALOKA F37- to maksimum produktywności i precyzji diagnostycznej

 • Jest aparatem w znacznym stopniu zminiaturyzowanym, jednocześnie posiadającym zaawansowane technologie . Nastawiony jest na maksimum produktywności i precyzji diagnostycznej przy minimalnym zapotrzebowaniu na energię i na przestrzeń, niezbędną do prowadzenia badań. Jest  w najwyższym stopniu mobilny.  Pozwala to na swobodne przemieszczanie go w ramach placówki medycznej, nawet w ciasnych przejściach i salach chorych.
 • obrazowanie szerokopasmowe harmoniczne (BbH)-  dostarcza krystalicznie czysty obraz z eliminacją większości typowych artefaktów. Jednakże bez rezygnacji z dużej penetracji badanego obiektu
 • adaptacyjny processing obrazu (AIP) dzięki hardware’owemu przetwarzaniu w tle w najmniejszym stopniu nie spowalnia obrazu. Pozwala jednocześnie na znacznie lepsze wydobycie kontrastów tkankowych i konturów obrazowanych struktur
 • obrazowanie złożeniowe Spatial Compound Imaging (SCI)w znacznym stopniu redukuje przypadkowe szumy, równocześnie eliminuje artefakty obrazu, wynikające z anizotropowego odbicia ultradźwięków pod różnymi kątami
 • eFLOW– tryb obrazowania Dopplerowskiego o podwyższonej rozdzielczości czasowej i przestrzennej, obok również dostępnego w systemie znakomitego Dopplera konwencjonalnego i mocy pozwalający na lepsze odróżnienie prawdziwych zarysów naczynia i precyzyjne uwidocznienie nawet bardzo drobnych przepływów
  • specjalnie opracowany tryb powiększenia (Zoom)bez utraty rozdzielczości czasowej i przestrzennej
  • obrazowanie trapezoidalne dla struktur wychodzących poza normalne pole widzenia głowicy liniowe
  • DDD– opcja równoległego wyświetlania obrazu z nałożonym przepływem obok obrazu czarno-białego, bardzo pomocna w badaniach naczyniowych i kardiologicznych.