Nowe spojrzenie na odmładzanie twarzy

Innowacyjny program oparty na kosmeceutykach farmaceutycznych powstał w hiszpańskim laboratorium pH formula. Wiele lat badań nad pilingami chemicznymi oraz produktami do mezoterapii zaprocentowało stworzeniem nowatorskiej technologii opartej na resurfacingu skóry twarzy przy jednoczesnym zminimalizowaniu efektów ubocznych głębokich pilingów chemicznych.

Czym różni się resurfacing od peelingu?

Głównym efektem peelingu medycznego jest złuszczenie skóry. W zależności od penetracji zastosowanych substancji, peeling chemiczny usuwa oznaki starzenia czy defekty kosmetyczne zlokalizowane w obrębie naskórka lub skóry właściwej.  Filozofią zabiegu pH formula jest stymulowanie komórek głębszych warstw skóry do regeneracji przy mniejszym w stosunku do konwencjonalnych pilingów podrażnieniu warstw powierzchownych. Dzięki temu, zmaksymalizowana zostaje koncentracja składników aktywnych w miejscu ich działania , przy zminimalizowaniu efektu nadmiernego złuszczania oraz niekontrolowanych podrażnień. Bioprzyswajalny kompleks transportu PH – DVC w połączeniu z odpowiednio dobraną kombinacją kwasów, antyoksydantów i witamin stosowanych od lat w medycynie estetycznej stanowi skuteczną formę terapii starzejącej się skóry, zmian potrądzikowych czy przebarwień.

Jak to działa?

phformula_lineup_mediumInnowacyjność resurfacingu twarzy z wykorzystaniem preparatów pH formula polega na odpowiednim, indywidualnym dobraniu stężenia oraz rodzaju substancji do pH skóry konkretnego pacjenta. Takie zindywidualizowane podejście daje możliwość maksymalnego, kontrolowanego poziomu uwalnianych protonów, co stwarza idealne warunki do odbudowy komórek. Dobranie odpowiedniej kwasowości preparatu minimalizuje możliwość wystąpienia efektów ubocznych takich jak nierównomierne, niekontrolowane złuszczenie skóry. Dodatkowo w skład preparatu wchodzi specjalny transporter PH DVC, który ułatwia jednolitą penetrację warstwy rogowej naskórka i skóry przez substancje czynne.

Jak wygląda zabieg pH formula?

Wskazaniami do resurfacingu twarzy są oznaki starzenia się skóry w postaci drobnych zmarszczek, przebarwień lub fotouszkodzeń. Innym wskazaniem jest skóra chropowata, zrogowaciała, ze zmianami potrądzikowatymi.

Sam zabieg trwa około godziny. Rozpoczyna się od określenia wrażliwości skóry na czynniki drażniące poprzez nałożenie specjalnego roztworu, a następnie w zależności od wskazań oraz ocenionej wcześniej tolerancji skóry nakłada się preparat pH formula o indywidualnie dobranym stężeniu. Podczas jednej sesji na skórę twarzy nakłada się od jednej do trzech warstw preparatu.  Do każdego zabiegu pacjent otrzymuję specjalny krem z linii pH formula do stosowania przez minimum tydzień po zabiegu. Przez ten tydzień obserwuje się złuszczanie naskórka, jednak proces ten jest mniej nasilony niż w przypadku klasycznych pilingów.

Efekt widoczny jest po około 2 tygodniach od zabiegu, jednak dla uzyskania maksymalnego efektu poleca się powtórzenie zabiegu 2 – 3 krotnie.