Nowoczesne terapie w leczeniu łysienia

Nowoczesne terapie w leczeniu łysienia

Osoby dotknięte łysieniem poszukują  skutecznych środków  i terapii leczących tę przykrą przypadłość. Jednak rozwój medycyny sprawia, że powstają nowoczesne procedury na leczenie łysienia. Problemy ze skórą owłosioną głowy w postaci słabej jakości włosów, ich nadmiernego wypadania dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Pojawienie się tego typu problemów wiąże się z istotnym defektem estetycznym i dyskomfortem psychicznym.

Przyczyny łysienia

Przyczyny wypadania włosów nie są do końca określone. Bez wątpienia na jakość owłosienia wpływ ma dieta i zawarte w niej mikroelementy. Ważne są też  wahania hormonalne. Nagłe wypadanie włosów może być spowodowane miejscowym działaniem czynników chemicznych (np. nadmiernego użycia farb do włosów czy przyjmowanych leków), lub fizycznych (gorące powietrze, przesuszanie, promieniowanie UV).

Leczenie łysienia – podstawy

Wypadanie włosów i leczenie łysienia

W leczeniu łysienia kluczowym elementem jest holistyczne podejście do problemu. Nie istnieją „cudotwórcze” szampony, czy inne środki o działaniu powierzchownym, które w istotny sposób poprawiają kondycję włosów. Aby zacząć mówić o skuteczności dowolnej terapii należy na początek określić miejsce działania określonych substancji w organizmie człowieka. Największą skutecznością cechują się terapie, które działają w obrębie tkanki otaczającej mieszki włosowe. Czyli zabiegi z przebiciem skóry owłosionej głowy i podaniem substancji stymulujących wzrost włosów, oraz jednocześnie hamujących ich obumieranie.

Medycyna regeneracyjna skóry owłosionej składa się z dwóch podstawowych terapii:

Pierwszą z nich są zabiegi z wykorzystaniem mezokoktajli. Substancje zawarte w preparatach wspomagają odrastanie włosów, zwiększają ich gęstość, oraz grubość poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację mikrokrążenia.

Drugim sposobem leczenia łysienia o silnych naukowych dowodach skuteczności jest terapia PRP. Czyli ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogato płytkowym pobranym z krwi obwodowej pacjenta. Pobrana krew, po odpowiednim odwirowaniu. Pozbywa się elementów morfotycznych takich jak krwinki czerwone czy białe, a pozostawia frakcję osocza bogatą w czynniki wzrostu odpowiedzialne za pobudzanie podziałów komórkowych, a tym samym za odbudowę włosów.

Dla uzyskania najlepszych efektów naszym pacjentom polecamy kombinację obu wymienionych wcześniej terapii. Stymulacja skóry głowy serią odpowiednio dobranych mezokoktajli w połączeniu z terapią osoczem bogato płytkowym PRP pozwala na zmaksymalizowanie efektu odbudowy włosów.