Odmładzanie trudnych okolic za pomocą systemu Pelleve

Aby poprawić wygląd twarzy nie trzeba od razu uciekać się do chirurgii plastycznej. Odmładzanie to także nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej mogą dzisiaj bardzo wiele zdziałać, nawet w tzw. „trudnych” okolicach. Tam nawet  gdzie zawodzi popularna toksyna botulinowa, przychodzi z pomocą zbieg z użyciem fal radiowych – Pelleve.

Jak wygląda odmładzanie za pomocą systemu Pelleve?

Pelleve to metoda, która wykorzystuje zaawansowaną technologię radiofrekwencji. Fale radiowe o wysokiej częstotliwości dostarczają energię do głębokich warstw skóry właściwej. Energia fal ulega przekształceniu w energię termiczną powodując wzrost temperatury w obrębie skóry właściwej. Dzięki takiemu podgrzaniu fibroblasty produkują znacznie więcej nowego kolagenu, a stare, zwiotczałe włókna kolagenowe ulegają skurczeniu poprawiając  tym samym elastyczność skóry.

Czy efekty są widoczne natychmiast?

Zaraz po zabiegu Pelleve skóra jest nieco obrzęknięta. Obrzęk ten utrzymuje się na ogół przez kilka dni i ustępuje samoistnie. Na prawdziwe efekty zabiegu należy cierpliwie poczekać. Neokolageneza, oraz przebudowa w obrębie skóry właściwej trwa do 6 miesięcy, a efektyfacelifitngu u  poprawy jakości skóry pojawiają się stopniowo. Zazwyczaj pierwsze wyraźne efekty widoczne są po ok. 2 – 3 miesiącach od zabiegu. Jeżeli ktoś oczekuje natychmiastowego efektu, Pelleve nie jest dla niego dobrym rozwiązaniem.

Jak działa Pelleve?

Pelleve jest procedurą małoinwazyjną i bezpieczną. Świadczy o tym chociażby certyfikat amerykańskiego urzędu ds. żywności i leków FDA, który dopuścił system ujędrniania skóry Pelleve do leczenia łagodnych i umiarkowanych zmarszczek twarzy.

System Pelleve ma ogromną przewagę nad konkurencyjnymi Thermage czy Ulthera. Chodzi przede wszystkim o możliwość indywidualnego dostosowania użytej energii. Regulacja ennergii zwiększa komfort pacjenta, oraz minimalizując możliwość oparzenia skóry. Zabieg Pelleve jest procedurą niebolesną i zazwyczaj dobrze tolerowaną – szczególnie przez pacjentów lubiących wysokie temperatury. Zabieg polega na ścisłej współpracy pacjenta z operatorem. Najpierw pacjent odczuwa przyjemne ciepło, które wzrasta i wzrasta, do momentu odczucia niewielkiego bólu, wówczas pacjent informuje operatora, a ten przerywa zabieg.

Które trudne miejsca poprawimy przy pomocy Pelleve?

Pelleve to facelifitng wykorzystywany do leczenia całej twarzy, również w trudnych okolicach, gdzie skóra jest cienka i wiotka. Skóra wokół oczu jest jedną z tych delikatnych okolic, która często jako pierwsza ulega widocznym procesom starzenia. Odmładzanie za pomocą Pelleve w obrębie tej okolicy przynosi bardzo dobre efekty redukcji tzw. „worów” pod oczami, złagodzenia zmarszczek. Zwiększa napięcie skóry i odmładza ją. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekfencji w okolicy oka są szczególnie polecane pacjentom z niewielką utratą elastyczności, którzy nie są jeszcze kandydatami do leczenia operacyjnego. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać aż 2-3mm lift i napięcie skóry okolicy oka. Pelleve stanowi również skuteczną alternatywą dla toksyny botulinowej w zakresie redukcji kurzych łapek, czy zmarszczek okolicy czoła. System Pelleve jest również polecany jako zabieg uzupełniający u pacjentów po operacyjnej plastyce powiek dla podtrzymania efektu zabiegu, oraz zatrzymania dalszego procesu starzenia się skóry tej okolicy.

Leczenie objawów starzenia skóry wokół oczu stanowi duże wyzwanie dla lekarzy medycyny estetycznej. System Pelleve jest małoinwazyjnym narzędziem, które doskonale sprawdza się w tej  trudnej okolicy twarzy.