Odmładzanie trudnych okolic za pomocą systemu Pelleve

Bazując na nieinwazyjnych metodach poprawy wyglądu twarzy możemy zrobić naprawdę wiele. Toksyna botulinowa stosowana klasycznie do redukcji zmarszczek górnej części twarzy w połączeniu z wypełniaczami w środkowej i dolnej części twarzy wspomagane mezoterapią czy  pilingami medycznymi do poprawy kondycji skóry  w istotny sposób poprawiają wygląd, odmładzają i podnoszą elastyczność skóry. Zabiegi te mają jednak swoje ograniczenia, a nie każda okolica nadaje się do ich zastosowania. W tzw. „trudnych” z punktu widzenia medycyny estetycznej okolicach z pomocą przychodzi nam zabieg z użyciem fal radiowych – Pelleve.

p8_previewp9_previewp10_previewSystem Pelleve wykorzystuje zaawansowaną technologię radiofrekwencji . Fale radiowe o wysokiej częstotliwości dostarczają energię do głębokich warstw skóry właściwej. Energia fal ulega przekształceniu w energię termiczną powodując wzrost temperatury w obrębie skóry właściwej. Dzięki takiemu podgrzaniu fibroblasty produkują znacznie więcej nowego kolagenu, a stare, zwiotczałe włókna kolagenowe ulegają skurczeniu poprawiając  tym samym elastyczność skóry.

Zaraz po zabiegu Pelleve skóra jest nieco obrzęknięta. Obrzęk ten utrzymuje się na ogół przez kilka dni i ustępuje samoistnie. Na prawdziwe efekty zabiegu należy cierpliwie poczekać. Neokolageneza oraz przebudowa w obrębie skóry właściwej trwa do 6 miesięcy, a efekty poprawy jakości skóry pojawiają się stopniowo. Zazwyczaj pierwsze wyraźne efekty widoczne są po ok. 2 – 3 miesiącach od zabiegu. Jeżeli ktoś oczekuje natychmiastowego efektu, Pelleve nie jest dla niego dobrym rozwiązaniem.

Pelleve jest procedurą małoinwazyjną i bezpieczną. Świadczy o tym chociażby certyfikat amerykańskiego urzędu ds. żywności i leków FDA, który dopuścił system ujędrniania skóry Pelleve do leczenia łagodnych i umiarkowanych zmarszczek twarzy.

System Pelleve ma ogromną przewagę nad konkurencyjnymi Thermage czy Ulthera. Chodzi przede wszystkim o możliwość indywidualnego dostosowania energii systemu, zwiększając tym samym komfort pacjenta oraz minimalizując możliwość oparzenia skóry. Zabieg Pelleve jest procedurą niebolesną i zazwyczaj dobrze tolerowaną – szczególnie przez pacjentów lubiących wysokie temperatury. Zabieg polega na ścisłej współpracy pacjenta z operatorem. Najpierw pacjent odczuwa przyjemne ciepło, które wzrasta i wzrasta, do momentu odczucia niewielkiego bólu, wówczas pacjent informuje operatora a ten przerywa zabieg.

Pelleve może być wykorzystywany do leczenia całej twarzy, również w okolicach, gdzie skóra jest cienka i wiotka. Skóra wokół oczu jest jedną z tych delikatnych okolic, która często jako pierwsza ulega widocznym procesom starzenia. Zastosowanie Pelleve w obrębie tej okolicy przynosi bardzo dobre efekty redukcji tzw. „worów” pod oczami, złagodzenia zmarszczek oraz napięcia i odmłodzenia. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekfencji w okolicy oka są szczególnie polecane pacjentom z niewielką utratą elastyczności, którzy nie są jeszcze kandydatami do leczenia operacyjnego. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać aż 2-3mm lift i napięcie skóry okolicy oka. Pelleve stanowi również skuteczną alternatywą dla toksyny botulinowej w zakresie redukcji kurzych łapek czy zmarszczek okolicy czoła. System Pelleve jest również polecany jako zabieg uzupełniający u pacjentów po operacyjnej plastyce powiek dla podtrzymania efektu zabiegu oraz zatrzymania dalszego procesu starzenia się skóry tej okolicy.

1b_preview1lift_preview

2lift_previewLeczenie objawów starzenia skóry wokół oczu stanowi duże wyzwanie dla lekarzy medycyny estetycznej. System Pelleve jest małoinwazyjnym narzędziem, które doskonale sprawdza się w tej okolicy twarzy.