Odmłodzenie twarzy o kilka lat w kilka minut.

Odmłodzenie twarzy o kilka lat w kilka minut.

Lifting wolumetryczny jest sposobem przywrócenia na odmłodzenie twarzy o kilka lat. Stanowi alternatywę dla drogich i inwazyjnych metod stosowanych w chirurgii plastycznej. Poprawia kontur twarzy, która w raz z wiekiem „opada” przybierając smutny, tary wyraz.

Jak wolumetria wpływa na odmłodzenie twarzy

Wolumetria polega na korekcji objętości tkanek miękkich twarzy. Przywraca ona utraconą objętość, oraz poprawia zarys twarzy. Szczególnie w miejscach, gdzie nastąpiło np. zmniejszenie ilości tkanki podskórnej.

W miejsca , które potrzebują wypełnienia podajemy specjalnie przystosowane preparaty kwasu hiularonowego. Preparaty te wypełniają, ale też nawilżają i ujędrniają skórę. Wpływają też bardzo mocno pobudzająco do tworzenia własnych włókien kolagenu i elastyny. Preparaty stosowane w wolumetrii są specjalnymi odmianami kwasu hialuronowego.Wstrzykuje się je w głębokie warstwy skóry. Preparaty te są gęstsze i trwalsze od typowych wypełniaczy.

Kwas hiularonowy

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, odpowiedzialną m.in. za jędrność, której zawartość zmniejsza się wraz z wiekiem. Już po 25 roku życia kobiety zaczynają tracić kwas hiularonowy. Kwas hiularonowy tracą też osoby intensywnie się odchudzające. Zmniejszenie ilości kwasu hiularonowego w skórze powoduje powstawanie marszczek, oraz opadanie owalu twarzy. Uzupełnienie kwasu hiularonowego powoduje optyczne, oraz faktyczne odmłodzenie twarzy.

W zależności od przeznaczenia, stosujemy różne rodzaje preparatów z kwasem hiularonowym. O tym, który preparat wykorzysta – decyduje lekarz specjalista. Inne preparaty wykorzystuje się do wypełnienia ust, lub mezoterapii, a inne do zabiegów wolumetrii. Najgęstsze preparaty stosowane są właśnie w zabiegach wolumetrycznych.

Wypełnienia z użyciem kwasu hialuronowego są obecnie najnowocześniejszą, najbardziej popularną i bardzo bezpieczną metodą likwidowania objawów starzenia skóry. Zabiegi są bardzo bezpieczne, z ograniczonym do minimum ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych i powikłań.