Opadająca powieka – problem nie tylko estetyczny

Opadająca powieka – problem nie tylko estetyczny

Opadająca powieka to nie taki rzadki jak by się mogło wydawać problem. Może towarzyszyć od urodzenia lub pojawić się wskutek chorób, urazów lub wraz z wiekiem. Nie należy lekceważyć tego problemu, ponieważ wiąże się nie tylko z wyglądem estetycznym, ale również z kwestiami zdrowotnymi. Dlatego warto w przypadku pojawienia się opadającej powieki skonsultować z lekarzem i sprawdzić, jak można się leczyć.

Czym charakteryzuje się opadająca powieka?

Opadająca powieka powstaje wtedy, gdy fałd skóry górnej powieki jest dłuższy od dolnej. Na skutek tego, pole widzenia może się zwężać, a z czasem opadająca powieka może całkowicie uniemożliwić widzenie. Ptoza, czyli opadanie powiek dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Może się również pojawiać u dzieci, co świadczy o wadzie wrodzonej. Dlatego jeśli zauważymy u siebie lub najbliższej osoby taki problem, warto jak najszybciej udać się do lekarza.

Opadająca powieka – przyczyny

Przede wszystkim za główny powód wystąpienia opadającej powieki uważa się wiek. Wraz z upływem czasu skóra na twarzy traci jędrność oraz elastyczność, co wpływa na wygląd i jej kondycję. Proces ten zauważalnie zaczyna się w wieku około 40 lat. Jednak nie tylko wiek ma wpływ na pojawienie się opadającej powieki. Również czynniki genetyczne i przebyte choroby, jak udar lub uszkodzenie nerwu twarzy mogą być przyczyną problemów z opadającą powieką. Ponadto schorzenie to może być objawem cukrzycy lub zmian nowotworowych.

Jak leczyć?

Jedną ze skutecznych metod na pozbycie się opadającej powieki jest plastyka powiek, która może być przeprowadzona przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej. W tym celu wykorzystuje się między innymi obstrzykiwanie botoksem, który sprawia, że powieka zostaje uniesiona. Innym sposobem jest zabieg PLEXER wykorzystujący mikrowiązkę plazmy w celu uniesienia powieki lub Thermage oparty na technologii fal radiowych. Zabiegi medycyny estetycznej z pewnością będą bardziej skuteczne w walce z opadającą powieką niż kremy nawet o udokumentowanych właściwościach ujędrniających. Dlatego zapraszamy na wizytę do naszej salonu, podczas której specjaliści pomogą w dobraniu odpowiedniej metody leczenia.