Osocze bogatopłytkowe – lekarstwo, które jest w Tobie

Terapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe to nowoczesna metoda niwelowania zmarszczek twarzy. Nazywamy go wampirzym liftingiem, ponieważ wykorzystuje własną krew pacjentki. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym polecamy paniom, które nie lubią efektu naciągnięcia skóry, jaki pojawia się po tzw, botoksie. Wampirzy lifting zdobywa sobie coraz większe grono zwolenników. Zobaczmy dlaczego.

Co to jest osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to -preparat, który uzyskujemy z krwi pacjentki poddającej się zabiegowi. Zawiera on zwiększoną ilość płytek krwi, oraz czynników wzrostu, wpływających na procesy regeneracyjne skóry.

Jakie jeszcze zastosowania posiada osocze bogatopłytkowe

Zabieg ten posiada szerokie zastosowanie w dziedzinie ortopedii, okulistyki, implantologii stomatologicznej i chirurgii plastycznej. Tak szerokie zastosowanie pozwoliło zgromadzić fundamentalną, usystematyzowaną wiedzę popartą licznymi badaniami klinicznymi. Potwierdza też skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa zabiegów z użyciem autologicznego osocza bogatopłytkowego – Autologic Therapy PRP.

Na czym polega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest zabiegiem niechirurgicznym. Polega na wstrzykiwaniu preaparatu w skórę pacjentki w miejscach wymagających terapii. Dzięki temu skóra staje się jędrna i pozbawiona zmarszczek.

Dla kogo taki zabieg?

Zabieg zalecamy osobom, które pragną zniwelować zmarszczki. Ale też osobom, które mają problemy z uszkodzonymi ścięgnami i stawami. Osocze bogatopłytkowe jest dobrze przyswajalne, dlatego polecamy je pacjentkom, które źle znoszą toksynę botulinową.

Osocze bogatopłytkowe także na łysienie

Terapie z użyciem osocza bogatopłytkowego doskonale sprawdzają się także w leczeniu łysienia. Pobudza ona proces wzrostu włosów przez co sprzyja ich zagęszczeniu.

Jakie są przeciwskazania do stosowania osocza bogatopłytkowego

Zabiegom osoczem bogatopłytkowym nie powinny poddawać się osoby chore na nowotwory, oraz cierpiące na choroby krwi. Także kobiety w ciąży, oraz karmiące piersią nie mogą korzystać z tego typu terapii.

W dermatologii, medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej metoda ta otwiera zupełnie nowe możliwości wyjątkowo skutecznej rewitalizacji skóry dzięki autologicznej odbudowie komórkowej. Liczne badania i publikacje potwierdzają właściwości biostymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny, oraz tworzenia sieci naczyń krwionośnych w skórze.

W dniu 18.10.2016 cały personel Kliniki został przeszkolony w zakresie obsługi oraz użycia systemu Autologic Therapy PRP.