Ostatni dzwonek na poprawę kondycji skóry przed latem

Ostatni dzwonek na poprawę kondycji skóry przed latem

Lato i wakacyjne wyjazdy tuż tuż. Dlatego warto już teraz pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu skóry przed latem. Letnie opalanie to czas relaksu i odpoczynku, a dla skóry to wyjątkowo ciężki okres. Promienie słoneczne w znacznym stopniu wysuszają skórę, pogłębiają zmarszczki, powodują powstawanie przebarwień oraz niszczą jej naturalną homeostazę. Skóra przed latem ma całkiem inną strukturę. Warto już teraz „przygotować twarz na wakacje”.

Woda w organizmie

face-neck-skin-tightening2_medium

Po okresie zimowym nasza skóra jest przesuszona, szara i zmęczona. Dlatego należy zadbać o odpowiednie jej nawilżenie. I nie mamy tu na myśli zintensyfikowanego używania kremów nawilżających. Nasza skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia wewnętrznego, które możliwe jest dzięki piciu wody. Aby skóra przed latem była gładka, zdrowa i elastyczna, potrzebuje minimum 1,5 Litra wypitej wody dziennie.  Dobrze nawilżając cerę od środka nie będziemy musiały też martwić się o usuwanie zmarszczek wynikających z wysuszenia skóry przez słońce. Gdy już zadbamy o to by nasza skóra była odpowiednio nawilżona od wewnątrz, możemy zadbać o jej zewnętrzny wygląd i kondycję.

Co to jest resurfacing i jak może pomóc

Idealnym zabiegiem przed okresem upałów będzie resurfacing skóry twarzy przy użyciu lasera frakcyjnego. Światło lasera wytwarza w skórze malutkie otworki sięgające do warstwy skóry właściwej. Wytworzenie takiej siateczki otworów, czyli niewielkie kontrolowane uszkodzenia, stymuluje otaczającą zdrową tkankę do przebudowy i produkcję nowych komórek. Każda niewielka dziurka zostaje wypełniona nowymi komórkami, co w efekcie powoduje intensywny remodeling starej, zniszczonej skóry nowymi komórkami. Dzięki takiemu zaplanowanemu laserowemu mikrouszkadzaniu uzyskujemy strukturalną poprawę tkanki. Tak przebudowana skóra wygląda naturalnie i zdrowo.

Ponadto, dzięki użyciu lasera frakcyjnego usuwane są zmarszczki, których nie udaje się zniwelować klasycznymi metodami, minimalizują się przebarwienia, zanikają blizny, zamykają się pory, a skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Odpowiednio zaplanowane leczenie w efekcie znacząco poprawia kondycję skóry.

Jak uzyskać piękno skóry przed latem

Efekty zabiegu nie są widoczne od razu. Musimy dać czas komórkom na przebudowę po stymulacji laserem frakcyjnym. Skóra po zabiegu goi się około tygodnia, a pełna przebudowa tkanki trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Pierwsze efekty takiego facelifitingu  zauważysz już po 4-6 tygodniach od zabiegu. Jeśli twoja skóra nosi ślady zaawansowanego procesu starzenia, być może konieczna będzie seria 2-3 zabiegów.

Stymulowanie procesów regeneracyjnych laserem frakcyjnym warto uzupełnić mezoterapią igłową, co da jeszcze lepszy efekt końcowy. Mezoterapia jako metoda regeneracji skóry, dostarcza gotowych materiałów budulcowych do procesu przebudowy komórkowej.

Pakiet laser frakcjonujący + mezoterapia to idealne rozwiązanie na odmłodzenie i przygotowanie skóry na okres letnich upałów.