Piękne usta – kwintesencja kobiecości

Piękne usta – kwintesencja kobiecości

Zabiegi modelujące usta to nie tylko objętościowe ich powiększanie. Stosując specjalne preparaty kwasu hialuronowego możemy uzyskać znacznie więcej. Istnieją różne typy kobiecych ust i zabiegi odmładzające tę okolicę powinny być indywidualnie dobrane do konkretnej pacjentki. Modelując usta możemy uzyskać efekt wywinięcia czerwieni wargowej, podkreślić kontur, podnieść opadające kąciki, wyrównać asymetrie, a także nawilżyć i odmłodzić tę najbardziej zmysłową okolicę kobiecej twarzy. Piękne usta są kwintesencją poprawy urody dla całej twarzy.

Usta starzeją się szybciej

Usta będące centralną częścią twarzy oraz źródłem ekspresji zarówno mimicznej jak i werbalnej są bardzo istotnym elementem naszego wyglądu. Ich niedoskonałości znacząco wpływają na wygląd twarzy szczególnie, że są okolicą najbardziej podatną na widoczne oznaki starzenia. Skóra ust jest bardzo cienka. Składa się z zaledwie trzech do pięciu warstw komórek. Dla porównania skóra innych okolic twarzy posiada kilkanaście warstw. Dodatkowo usta nie posiadają gruczołów łojowych co wpływa na ich łatwiejsze odwadnianie. Taka budowa powoduje, że skóra ust starzeje się szybciej, niż reszta twarzy. Dlatego modelowanie ust stanowi mocny punkt w palecie zabiegów medycyny estetycznej. To piękne usta podkreślają piękno całej twarzy.

Dla kogo zabieg korygujący usta ?

Najważniejszą kwestią przy wykonywaniu zabiegów w obrębie ust jest odpowiednia kwalifikacja pacjentki. Dokładnie zebrany wywiad, ocena oczekiwań oraz uwarunkowań anatomicznych w znaczącym stopniu wpływają na satysfakcję pacjentki z efektów zabiegu. Każde usta są inne, a co za tym idzie każdy zabieg wykonywany jest indywidualnie dobranym preparatem oraz dostosowaną do anatomii tej okolicy techniką.

Na zabieg modelowania ust zgłaszają  się kobiety z różnych grup wiekowych. Pacjentki 20-, 30- letnie zazwyczaj pragną powiększyć usta, aby nadać im bardziej ponętny, pełniejszy wyraz. Odniesieniem są często usta Angeliny Jolie czy Jessici Alby, zaś starsze kobiety wybierają za wzór ust idealnych bardziej klasyczne ikony popkultury jak Julia Roberts, czy Marilyn Monroe. Starszym kobietom zależy częściej na podniesieniu kącików, oraz uwydatnieniu konturu ust. Częstym problemem z jakim zgłaszają się pacjentki jest również problem przesuszonych ust. W takich przypadkach stosuje się preparaty kwasu hialuronowego o mniejszym stopniu usieciowania, które  idealnie nawilżają usta od wewnątrz.

Jakie zabiegi możemy zafundować ustom?

Istnieje wiele technik modelowania ust. Zabiegi wykonywane w naszej Klinice cechuje minimalna inwazyjność. Preparat podajemy zazwyczaj zaledwie z 3-4 wkłuć. Takie postępowanie  umożliwia zastosowanie najbardziej wysublimowanych technik korekcji. Uzyskujemy w ten sposób naturalny efekt i minimalizujemy ryzyko wystąpienia siniaków i zgrubień w trakcie zabiegu.

Należy zaznaczyć, że odmładzanie okolic ust to nie tylko zabiegi stricte modelujące usta. Na wygląd tej części twarzy ogromny wpływ mają również okoliczne struktury. Zmarszczki wokół ust – zarówno pionowe (tzw. zmarszczki palacza) jak i poziome, nadmiernie uwydatniona bruzda nosowo wargowa, zmarszczki w okolicy bródki, a także braki w uzębieniu. Tak więc do modelowania okolicy ust należy podchodzić kompleksowo.