Plastyka powiek – opinie

Plastyka powiek – opinie

Plastyka powiem, zwana też blefaroplastyką, to grupa zabiegów, polegająca na wprowadzeniu zmian w obszarze powiek górnych i dolnych. Zabiegi mają na celu usunięcie nadmiaru skóry wraz z nagromadzoną tkanką tłuszczową. Plastyka powiek a opinie na jej temat powoduje, że medycyna estetyczna oferuje wiele alternatywnych metod odmładzania powiek. Sprawdźmy, które z nich są najbardziej skuteczne.

Kto może poddać się plastyce powiek?

W warunkach prawidłowych powieka chroni oko przed zanieczyszczeniami oraz zapewnia odpowiednie nawilżenie gałki ocznej. Zdarza się jednak, że struktura ta, zamiast pomagać – wręcz przeszkadza. Dzieje się tak wtedy, gdy powieka zaczyna nadmiernie opadać, powodując tym samym zmniejszenie zakresu pola widzenia. Opinie o plastyce powiek mówią, że dzieje się tak za sprawą procesów starzenia się.

Chirurgiczna korekta powieki górnej wskazana bywa też w sytuacjach, gdy zaburzenia położenia tej struktury są następstwem wcześniej przebytych operacji (np. związanymi z leczeniem zaćmy) czy też po urazach okolicy oka. Dodatkowo na wykonanie zabiegu decydują się też osoby, których powieki zaburzają wygląd twarzy.

Plastyka powiek opinie

Alternatywą dla operacji plastycznej powiek górnych mogą być coraz popularniejsze zabiegi małoinwazyjne. Umożliwiają przywrócenie skórze odpowiedniego napięcia bez konieczności wykonywania cięć. Poniżej przedstawiamy niektóre opinie o plastyce powiek:

  • laserowy resurfacing powiek górnych – w zabiegach tego rodzaju wykorzystywane są lasery frakcyjne; polega na wywołaniu trwałej i całkowitej regeneracji skóry poprzez wytworzenie głębokich, punktowych uszkodzeń;
  • odmładzanie powiek biowchłanialnymi nićmi – zabiegi tego rodzaju wykorzystują różne odmiany biowchłanialnych nici liftingujących, wyposażonych w haczyki, które wszczepiane są pod skórę; nici unoszą tkanki, zapewniając efekt liftingu;
  • Thermage, Ulthera, Ultraformer – zabiegi tego rodzaju, dzięki wykorzystaniu różnych zjawisk, intensywnie ujędrniają skórę, zwiększają także elastyczność i napięcie powiek.

Plastyka powiek – krem

Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka, dlatego starzeje się jako pierwsza. Efektem są nie tylko zmarszczki wokół oczu, ale także wiotczejąca skóra powiek. Żeby to opóźnić, warto jak najwcześniej zacząć stosowanie kremu pod oczy, które z powodzeniem można również kłaść na powieki. Krem zamiast plastyki powiek może skutecznie opóźnić proces starzenie się okolic oczu, ale z pewnością mu nie zapobiegnie.

Podsumowanie: plastyka powiek – opinie

Opinie na temat plastyki powiek zgodne są, twierdząc, że żadne maści i kremy nie są w stanie całkowicie uporać się z problemem opadającej powieki. Efekt ten jest skutkiem starzenia się skóry, dlatego może opóźnić się przy regularnym stosowaniu odpowiednich preparatów. Warto wziąć również pod uwagę alternatywne sposoby pozbycia się opadającej powieki, które mają charakter nieinwazyjny.