Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego. Wskazania i efekty

Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego. Wskazania i efekty

Usta to jeden z najbardziej widocznych i reprezentatywnych elementów naszej twarzy. Marzenie o pięknym i symetrycznym uśmiechu jest obecnie na wyciągnięcie ręki dzięki dobrodziejstwom medycyny estetycznej. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych, dzięki któremu możemy nadać naszym ustom pożądanego kształtu, powiększyć je do oczekiwanych rozmiarów oraz poprawić ich jędrność i koloryt. Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu na ustach z użyciem kwasu hialuronowego i na jaki efekt możemy liczyć?

Wskazania do zabiegu kwasem hialuronowym

Zabieg korekcji ust z użyciem kwasu polega na wstrzykiwaniu w skórę właściwą wargi odpowiedniej ilości i rodzaju kwasu hialuronowego. Dobór dawki oraz rodzaj preparatu jest dobierany przez lekarza medycyny estetycznej w takich sposób, aby móc uzyskać oczekiwany przez klienta efekt. Wskazania do zabiegu mogą mieć różne podłoże. Najczęściej wykonuje się go w celu rekonstrukcji warg, skorygowania asymetrii oraz wyrównania dysproporcji między górną a dolną wargą. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala także, zaznaczyć ich kontur, łuk kupidyna oraz zniwelować oznaki starzenia w okolicy ust w postaci opadających kącików ust, wiotczenia warg czy zmarszczek. Korekcja ust przy użyciu tej metody pomaga ponadto ujędrnić usta, nadać im objętości, nawilżyć i ograniczyć ich pierzchnięcie oraz przywrócić im koloryt i naturalny piękny wygląd.

Należy jednak pamiętać, że zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, jest ingerencją w nasz organizm i istnieją sytuacje, kiedy nie powinien być wykonywany. Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu jest nadwrażliwość na kwas hialuronowy, opryszczka i zmiany skórne typu zapalnego, antybiotykoterapia, choroby układu immunologicznego oraz ciąża i karmienie piersią.

Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanki łącznej. Ma on właściwości higroskopijne, co powoduje, że wiąże i transportuje wodę oraz wpływa na stymulację produkcji kolagenu. Dzięki temu usta po powiększaniu kwasem są nie tylko pełniejsze i bardziej sprężyste, ale również znacznie nawilżone i miękkie. W przypadku nieregularnych linii warg następuje przywrócenie symetrii i oczekiwanej estetyki oraz zmniejszenie zmarszczek wokół ust. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk, zasinienia, zaczerwienienia skóry i ból w miejscu wstrzyknięcia fillera, dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność, zachować usta w czystości oraz nie narażać ich na zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury (sauna, łaźnie parowe, solarium, kriokomory, opalanie się, przebywanie na mrozie). Ponadto przez 3 dni po zabiegu powinniśmy powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego i sportów.

Efekt powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Długość jego trwania zależy przede wszystkim od naturalnych predyspozycji organizmu, stosowania się do zaleceń po wykonaniu zabiegu oraz stylu życia pacjenta (alkohol oraz tytoń powodują szybsze wchłanianie kwasu hialuronowego). Po tym okresie kwas naturalnie wchłania się do organizmu, a nasze usta powracają do naturalnego stanu sprzed zabiegu.