Poznaj dobowy rytm skóry twarzy!

Poznaj dobowy rytm skóry twarzy!

Chyba każda kobieta chciałaby poznać jaki jest sekret skutecznej pielęgnacji. Odpowiedź jest zadziwiająco prosta. Warto poznać dobowy rytm skóry twarzy i zgodnie z nim stosować kosmetyki oczyszczające i pielęgnacyjne. Jak to zrobić? Podpowiadamy w tym artykule i tłumaczymy, jak osiągną rozświetloną, promienną cerę z mniejszym wysiłkiem.

Dobowy rytm skóry twarzy

Rytm skóry to temat, który na długo jakby zamarł w świadomości kosmetologów i edukatorów. Owszem, każda z nas zna podział na kremy na dzień i na noc, ale nasza cera ma dużo większe wymagania. Cykl dobowy naszego organizmu jest regulowany przez układ nerwowy i wszystkie zmiany hormonalne, jakie w nim zachodzą. Zatem funkcjonowanie skóry można porównać do narządu, dlatego podlega on takim samym cyklom.

Jak wygląda dobowy rytm skóry twarzy?

Nasza skóra “budzi się” około 7.00. Dokładniej mówiąc przestawia się na tryb dzienny.Teraz wymaga oczyszczenia po całej nocy, a także pobudzenia krążenia. Świetnie się tu sprawdzi lekki krem, który wklepiemy na całej powierzchni twarzy. Można to zastąpić płynem mineralnym lub innym tonikiem, aby dotlenić cerę i usunąć toksyny. Po nałożeniu lekkiego makijażu nasza skóra wygląda najlepiej do godziny 10.00. Do tego momentu jest świeża i promienna, zdrowo zarumieniona. Około 13.00 zaczyna wzmożoną produkcję sebum. Warto również sięgnąć po bibułkę matującą, aby poprawić makijaż. Warto pamiętać, że to właśnie środek dnia jest najlepszym momentem na zabiegi kosmetologiczne oczyszczające twarz. Wtedy pory są najbardziej otwarte, a więc łatwiej będzie usunąć niechciane substancje i zanieczyszczenia, które mogą później blokować nam pory i powodować wypryski. Pomiędzy godziną 15.00 a 17.00 cera ponownie wymaga nawilżenia. Stosując zasady dobowego rytmu skóry, warto w tym momencie spryskać skórę mgiełką odświeżającą.

Dobowy rytm skóry twarzy: wieczorne rytuały pielęgnacyjne

Najlepszą porą na pielęgnację jest czas od 18.00 do 20.00. Wszystkie składniki odżywcze są wtedy najlepiej przyswajalne. Serum ze składnikami aktywnymi będzie wtedy działać najbardziej efektywnie. Dobrym pomysłem po pracy jest w takim razie relaks na kanapie z nawilżającą i odżywiającą cerę maseczką. Następnie możemy przygotować skórę do odpoczynku i regeneracji, które będą warunkować jej odpowiednią pracę następnego dnia. Wieczorem należy dokładnie zmyć makijaż i oczyścić cerę z zanieczyszczeń. Rytm skóry około 22.00 wymaga wzmocnienia warstwy lipidowej, dlatego można śmiało nałożyć trochę cięższy, bardziej tłusty krem. Pomimo tego, że na początku może się to wydawać skomplikowane, to zrozumienie dobowego rytmu skóry twarzy jest bardzo pomocne w codziennej pielęgnacji.