Poznaj moc płynąca z natury – masaże z naturalnymi preparatami

Ludzkość od dawna  zna, oraz  wykorzystuje w medycynie i kosmetyce  niesamowite właściwości substancji, płynące z natury. Cenne oleje roślinne, moc bursztynu, kakaowca, wyciągi z pomarańczy, czy winogron były wykorzystywane przez starożytne piękności. Gabinet Wiatroszak – ESTmedica także sięga po bogactwo natury, proponując zabiegi z użyciem kosmetyków opartych na naturalnych składnikach.

Moc natury naszego morza

Pierwszy z nich,  to zabieg, który nazwaliśmy czar bursztynu. Wykorzystujemy w nim do masażu bałtycki bursztyn, który jonizuje dodatnio i tym samym dostarcza organizmowi pozytywnej energii. Bursztyn to skamieniała żywica drzew iglastych, kamień o wysoce leczniczych właściwościach. Uśmierza ból, szczególnie bóle reumatyczne, leczy gardło i dolegliwości tarczycowe.  Moc zawarta w bursztynie rozwija w nas ufność, pozbawia lęków, aktywizuje naszą wewnętrzną energię.

Zaczerpnij z natury Ameryki Południowej

Kolejną propozycją jest zabieg o nazwie czekolada z bakaliami. Do tego pachnącego masażu używamy naturalnego pudru pozyskiwanego ze sproszkowanych ziaren kakaowca rosnącego w tropikalnych lasach Ameryki Południowej. Kakaowiec jest źródłem soli mineralnych takich jak wapń, żelazo i magnez. Rewitalizuje skórę i wygładza ją, łagodzi zaczerwienienia, oraz chroni przed wolnymi rodnikami. Jego aromat posiada działanie antydepresyjne, stymulujące  organizm do wytwarzania endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Zawiera teobrominę i teofilinę, które przyspieszają przemianę materii pomagając w usuwaniu nagromadzonej pod skórą tkanki tłuszczowej.

Wykorzystaj olej arganowy

Do obydwu zabiegów wykorzystujemy również  masło z olejem arganowym, który zwany jest płynnym złotem,lub złotem Berberów. W skład oleju arganowego wchodzą cenne składniki takie jak: tłuszcze Omega, fitosterole, tłuszcze nienasycone, tokoferole. To dzięki nim, zmarszczki się wygładzają, a  skóra staje się bardziej elastyczna.  Olej arganowy głęboko nawilża skórę,  działa też przeciwzapalnie. Składniki w nim się znajdujące zabijają grzyby i bakterie, oraz chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Zobacz także:

  • Czar bursztynu
  • Czekolada z bakaliami