Preparat COLLIFE, czyli kolagen do zadań specjalnych

Preparat COLLIFE, czyli kolagen do zadań specjalnych

Skóra ludzka jest delikatnym tworem, który wraz z rozwojem cywilizacji staje się coraz bardziej bezbronny. Łatwo się wysusza i ulega deformacjom, tym bardziej, że jest pierwszym organem wystawionym  do obrony reszty organizmu. Dlatego dbajmy o nią ze szczególną atencją. Możemy stosować różnego rodzaju preparaty kolagenowe ponieważ to one nawilżają, ujędrniają i lifitngują naszą skórę. Preparaty takie niezawodnie wspierają walkę ze zmarszczkami, oraz innymi niedoskonałościami skóry. Jednym z nich jest liftingujący preparat Collife, czyli kolagen do zadań specjalnych.

Co to jest kolagen?

Kolagen, to dość szerokie określenie, które obejmuje liczną grupę tzw. białek strukturalnych występujących u wszystkich zwierząt. Aby zaliczyć dane białko do grupy kolagenów, musi występować w postaci trzech skręconych  nici. Układ skrętu zachodzi w lewą stronę, co jest sytuacją wyjątkową w świecie ożywionym, gdyż pozostałe struktury są prawoskrętne. Kolageny o zbliżonej budowie znajdziemy u wielu organizmów zaczynając od jamochłonów, a na ssakach kończąc. Kolagen jest istotnym składnikiem skóry, kości, zębów, ścięgien, czy stawów. Wraz z wiekiem zanika ilość kolagenu w organizmie. Stawy zaczynają gorzej pracować, kości stają się bardziej łamliwe, a na skórze powstają zmarszczki. Warto go wtedy uzupełniać stosując specjalne preparaty kolagenowe.

Skuteczność działania danego preparatu zawierającego kolagen, zależy nie tylko od substancji biologicznie czynnych, jakie w nim zastosowano.Zależy też od zdolności przenikania składników w głąb skóry. Istotna jest tutaj wielkość cząsteczek tropokolagenu. Cząsteczki tropokolagenu zawarte w preparatach marki Collife mają długość 300nm, oraz średnicę 1,5nm. Parametry steryczne pozwalają im na swobodne przenikanie do skóry właściwej poprzez pory skórne, które otwarte mogą mieć średnicę 25000nm, czyli wielokrotnie więcej niż długość cząsteczki tropokolagenu zawartego w preparatach Collife.

Dzięki tej specyficznej  budowie preparat Collife:

  • wygładza i usuwa zmarszczki, oraz  zapobiega powstawaniu nowych,
  • redukuje rozstępy i zapobiega powstawaniu nowych,
  • opóźnia proces starzenia skóry,
  • usuwa drobne blizny i uszkodzenia,
  • głęboko nawilża i polepsza gospodarkę wodną skóry,
  • chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV,
  • wyrównuje kolorytu skóry i stymuluje powstawanie  naturalnej opalenizny,
  • wspomaga proces regeneracji skóry, oraz walki z cellulitem,
  • normuje natłuszczenie powierzchni skóry, a co za tym idzie redukuje zmiany trądzikowe i wspomaga leczenie trądziku,

Kolagen marki Collife dociera do głębokich warstw skóry, pobudzając zachodzące tam naturalne procesy fizjologiczne czego dowodem są widoczne i trwałe efekty. Jest to produkt naturalny. Nie zawiera konserwantów, barwników, oraz środków zapachowych.