Rewitalizacja skóry twarzy laserem frakcyjnym

Rewitalizacja skóry twarzy laserem frakcyjnym

Rewitalizacja skóry szybko pomoże wrócić do kondycji sprzed lata, które zbliża się wielkimi krokami. Kuszące do wystawiania twarzy ku promieniom słonecznym. Skóra nabierze ładnego, uważanego za zdrowy, kolorytu. Niestety także ulegnie znacznemu przesuszeniu i degradacji. Doskonałym pomysłem na rewitalizację skóry po okresie wzmożonej ekspozycji na promieniowanie słoneczne może okazać się zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Dlaczego po lecie jest potrzebna rewitalizacja skóry?

Promieniowanie słoneczne jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na starzenie się skóry. Wygrzewanie się na słońcu prowadzi do dehydratacji skóry, a co za tym idzie- zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego w skórze.  Promienie UV, poza powierzchownym odwodnieniem, powodują również niszczenie włókien kolagenu i elastyny w skórze właściwej. W efekcie dochodzi do spadku jędrności oraz powstawania głębokich zmarszczek. Skóra twarzy po intensywnych kąpielach słonecznych staje się pogrubiała, szorstka i pozbawiona blasku. Dodatkowo wiele substancji  zawartych w kosmetykach, czy jedzeniu ma właściwości fotouczulające. U osób o określonych skłonnościach, w połączeniu z ekspozycją słoneczną, dochodzi do powstawania powierzchownych przebarwień słonecznych. Szczególnie narażone na powstawanie różnego rodzaju fotodermatoz, oraz na uszkodzenia słoneczne, są osoby o jasnej karnacji.

Zaplanuj na jesień rewitalizację skóry laserem frakcyjnym

Jesień to idealny moment na zabiegi poprawiające kondycję skóry twarzy. Z palety zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna najbardziej polecanym do regeneracji skóry zniszczonej promieniowaniem słonecznym, jest rewitalizacja skóry z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Technologia lasera frakcyjnego CORTEX ELLMAN jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej. Łączy działanie złuszczające powierzchowną warstwę skóry, oraz efekt stosowany w technologii FRAXEL, polegającą na określonej głębokości mikronakłuciach skóry światłem lasera.

Jakie efekty przynosi zabieg laserem frakcyjnym?

Podsumowując, w skrócie efektem działania laserem frakcyjnym  jest odmłodzenie skóry. Po pierwsze – zmarszczki znikają. Odbudowuje się powierzchnia skóry. W głębszych warstwach następuje przebudowa kolagenu i stały efekt napięcia skóry.

Twarz poddana zabiegowi, po okresie rekonwalescencji, który wynosi zwykle od 3 do 7 dni staje się bardziej napięta,  dochodzi do redukcji  zmarszczek  i przebarwień. Taka stymulacja w istotny sposób odmładza i liftinguje skórę twarzy, szyi czy dekoltu. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po około dwóch tygodniach od zabiegu, jednak na pełną przebudowę kolagenu trzeba poczekać kilka miesięcy.

Przede wszystkim, co najważniejsze rewitalizacja skóry dzięki technologii Fraxel,  jest idealnym ratunkiem dla odwodnionej, przesuszonej słońcem skóry z widocznymi objawami fotouszkodzeń. Innymi słowy: Rewitalizacja skóry laserem frakcyjnym usuwa zmarszczki i  pozwala on na odzyskanie pięknej, zdrowej napiętej skóry.