Spowalnianie starzenia się skóry – składniki kremów

Spowalnianie starzenia się skóry – składniki kremów

Brak zmarszczek i przebarwień, zdrowa, promienista cera – o tym marzy każda z nas. Dlatego też każdego dnia nakładamy kolejne kremy, które mają zapobiec procesowi starzenia się skóry. Spowalnianie starzenia się skóry to ciężki proces, którym nie tak łatwo jest zapobiec, zatem ciężko zauważyć efekty po stosowaniu odpowiednich kremów. Zanim zatem po raz kolejny sięgniemy po dobroczynne specyfiki na skórę, warto dowiedzieć się, które składniki kosmetyków faktycznie są w stanie spowolnić proces starzenia się skóry. Przedstawiamy niektóre z nich.

Kwas hialuronowy

Wraz z nastaniem pierwszych salonów kosmetycznych, kilkanaście lat temu kwas hialuronowy stał się kosmetycznym hitem. Nie bez powodu! Kwas hialuronowy stanowi naturalny wypełniacz skóry, którego ubywa z wiekiem. Naukowcy opracowali jego syntetyczną  postać, z której chętnie korzysta chirurgia plastyczna, ale wykorzystuje się go również w kremach. Powodują one stymulującą syntezę znajdującego się w skórze kwasu. Dzięki wznowieniu produkcji wypełniacza, możemy liczyć na skuteczne spowolnienie starzenia się skóry.

Pokonaj starzenie się skóry – Retinaldehyd

Już nasze babcie wiedziały, że marchewka pozytywnie wpływa na urodę. Toteż zdrową cerę zawdzięczały beta-karotenowi, czyli prowitaminie A. Z wiekiem jednak metabolizm zwalnia, dlatego przyswajalność witamin także maleje. Retinaldehyd to bezpośredni prekursor kwasu retinowego, będącego metabolizmem witaminy A. Substancja dosłownie odnawia skórę, ale jej nie podrażnia, ma działanie przeciwzmarszczkowe, rozświetlające i wygładzające skórę. Stosując kremy z Retinaldehydem, należy pamiętać, by jednocześnie używać silnych filtrów przeciwsłonecznych, gdyż składnik ten może uwrażliwiać skórę na promieniowanie UV.

Spowalnianie starzenia się skóry – Oleamid Glicyloglicyny

Kolejny składnik to połączenie z Oleamidem Glicyloglicyny, który wzmacnia ich działanie przeciwzmarszczkowe. Związek ten skutecznie stymuluje retinal do wykorzystywania znajdujących się w skórze rezerw witaminy A. Dodatkowo przyczynia się również do zwiększenia elastyczności oraz jędrności skóry.

Pre-Tokoferyl

Drugą witaminą, która spowalnia starzenie się skóry jest witamina E. Pre-Tokoferyl to nieulegający rozpadowi pod wpływem słońca prekursor witaminy E. Składnik ten uwalnia się dopiero w skórze i zapewnia 40-krotnie wyższą ochronę przed wolnymi rodnikami niż zwykła witamina E. Warto również dodać, że przeciwdziała utracie zapasów niezbędnej witaminy A. Dzięki temu możemy pożegnać starzenie się skóry.

Spowalnianie starzenia się skóry – podsumowanie

Aby cieszyć się młodością na dłużej, powinnyśmy również zadbać o skórę wewnątrz ciała. Pamiętajmy, by dostarczać naszemu organizmowi odpowiedniej suplementacji i witamin, pić dużą ilość płynów i stosować odpowiednią pielęgnację, dobraną do potrzeb naszej skóry.