SRAWDZONA METODA NA ROZSZERZONE NACZYNKA

Rozszerzone naczynka to zmora wielu pań. Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Coraz więcej osób zmaga się z tzw. pajączkami i nawracającym rumieniem. Jeśli nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na twarzy stale się powiększa, a pieczenie skóry jest coraz bardziej intensywne, oznacza to, że należy skorzystać z serii zabiegów zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy.

Czym są rozszerzone naczynka?

Teleangiektazje (cuperosa) to trwałe rozszerzone naczynia włosowate. Prześwitują one przez naskórek w postaci „nitek” i większej ilości tworzą czerwoną „pajęczą sieć”. Nieleczone naczynka pękają i przylegają do siebie i dają wrażenie jednorodnego zaczerwienienia skóry w postaci rumienia.

Jaka cera cierpi na rozszerzone naczynka?

Rozszerzone naczynka mogą się pojawić na każdym typie cery. Jednak szczególnie narażona jest skóra delikatna, cienka, wrażliwa. Charakterystyczne pajączki zazwyczaj pojawiają  się w okolicy policzków, nosa i brody.

Naczynka rozszerzają się i tworzą nieestetyczny rumień pod wpływem wielu czynników:

  • po wypiciu gorącej kawy i mocnej herbaty,
  • po spożyciu alkoholu oraz pikantnych potraw,
  • pod wpływem zmian temperatury,
  • pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych: wiatru, mrozu i promieni słonecznych,

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej ocenia, z jakimi zmianami zmaga się pacjent, tzn. jak głęboko znajdują się naczynka i jaka jest ich ilość. Na tej podstawie dobiera odpowiednią długości fali, którą emituje laser lub elektroda. Należy pamiętać, że co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać ziół fotouczulających oraz leków z kwasem salicylowym.

Podczas zabiegu zamykania naczynek dochodzi do podgrzania głębszych warstw skóry. Stymuluje to skórę do produkcji kolagenu i elastyny – substancji odpowiadających za jędrność i elastyczność. Dlatego podczas zabiegu usuwania pajączków dochodzi do odmłodzenia skóry. Spektakularne efekty można uzyskać podczas systematycznego stosowania laseru VPL. Jest on przeznaczony do fotoodmładzania, a także do usuwania trądziku młodzieńczego oraz blizn potrądzikowych.

Jak dbać o cerę po zabiegu?

Przede wszystkim należy stosować łagodne i bezzapachowe kosmetyki przeznaczone do cery naczynkowej. Zawierają one składniki, takie jak witamina K, wyciąg z kasztanowca czy arniki górskiej, które zapobiegają pojawianiu się nowych „pajączków”. Ponadto niezbędne są także:

  • kremy z filtrami UVA i UVB (50 SPF);
  • kremy z witaminą K, kremy nawilżające, lipidowe;
  • dieta, która będzie źródłem witaminy K i PP.

Wizyta w Klinice Wiatroszak pozwoli Ci cieszyć się nienagannym wyglądem, jędrną i gładką skórą. Konsultacja z lekarzem specjalistą jest BEZPŁATNA, a ceny zabiegów zaczynają się już od 200zł!

Zapraszamy!