Własny tłuszcz – cenny materiał w medycynie estetycznej

Własny tłuszcz – cenny materiał w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna pozwala na zmianę naszego wyglądu wykorzystując różną technologię. Jednym ze sposobów na modelowanie ciała jest własny tłuszcz pacjenta i jego wykorzystanie. Jest to jeden z najbardziej naturalnych zabiegów, ponieważ w rezultacie ogranicza ryzyko nieprzyjęcia się wprowadzanej substancji do ciała.

Lifting twarzy

Najczęściej własny tłuszcz wykorzystuje się do modelowania twarzy. Pobrany własny tłuszcz zawiera liczna komórki macierzyste. To doskonale sprawdza się do wypełniania obszarów, w których z biegiem lat dochodzi do zanikania tkanki tłuszczowej. Innymi słowy zabiegi z wykorzystaniem własnego tłuszczu zaleca się osobom, które chcą zredukować oznaki starzenia się, nie tylko na twarzy ale również i na dłoniach.

Własny tłuszcz to doskonały i naturalny wypełniacz zmarszczek, bruzd nosowo – wargowych, ust, doliny łez oraz kości policzkowych. Bezoperacyjny lifting twarzy jest coraz częściej wybieranym zabiegiem przez pacjentów w różnym wieku. Przede wszystkim, co najważniejsze, dzieje się tak ze względu na brak inwazyjności oraz okresu rekonwalescencji.

Jak pobiera się tłuszcz własny do zabiegu?

Tłuszcz wykorzystywany do zabiegów pobiera się jest podczas liposukcji. Najczęściej odsysanie tłuszczu odbywa się w obszarach ciała najbardziej problematycznych. Na przykład wszędzie tam, gdzie gromadzi się on w nadmiarze, przede wszystkim takich jak brzuch, uda i biodra. Następnym krokiem po odessaniu tłuszczu jest jego oczyszczenie i przygotowanie do ponownego wprowadzenia w inną część ciała.

Podczas oczyszczania z tłuszczu usuwa się uszkodzone komórki krwi, lipidów oraz nadmiaru płynów, które zgromadziły się podczas liposukcji. Ale z drugiej strony, tak przygotowany tłuszcz może być wykorzystywany do wypełnienia innych obszarów ciała. Wprowadza się go poprzez wstrzyknięcie. Ilość potrzebnego tłuszczu zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć oraz czy ubytki do wypełnienia są spore. Zabieg wstrzykiwania własnego tłuszczu może trwać od 1 do 3 godzin. Może być wykorzystywany nie tylko do modelowania twarzy, jednak nie tylko. Podobnie jak również piersi, pośladków oraz zawsze do usuwania oznak starzenia na dłoniach.