Tłuszcz własny – cenny materiał w medycynie estetycznej

Tłuszcz własny – cenny materiał w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna pozwala na zmianę naszego wyglądu wykorzystując różną technologię. Jednym ze sposobów na modelowanie ciała jest wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Jest to jeden z najbardziej naturalnych zabiegów, który ogranicza ryzyko nieprzyjęcia się wprowadzanej substancji do ciała.

Lifting twarzy

Najczęściej własny tłuszcz pacjenta wykorzystywany jest do modelowania twarzy. Pobrany tłuszcz zawiera liczna komórki macierzyste i doskonale sprawdza się do wypełniania obszarów, w których z biegiem lat dochodzi do zanikania tkanki tłuszczowej oraz do odbudowy konturów twarzy. Często zabiegi z wykorzystaniem własnego tłuszczu zalecane są osobom, które chcą zredukować oznaki starzenia się, nie tylko na twarzy, ale również na dłoniach.

Własny tłuszcz to doskonały i naturalny wypełniacz zmarszczek, bruzd nosowo – wargowych, ust, doliny łez oraz kości policzkowych. Bezoperacyjny lifting twarzy ze względu na brak inwazyjności oraz okresu rekonwalescencji jest coraz częściej wybieranym zabiegiem w naszej salonie przez pacjentów w różnym wieku.

Jak pobiera się tłuszcz własny do zabiegu?

Tłuszcz wykorzystywany do zabiegów pobierany jest podczas liposukcji. Najczęściej odsysanie tłuszczu odbywa się w obszarach ciała najbardziej problematycznych, gdzie gromadzi się on w nadmiarze takich jak brzuch, uda i biodra. Następnym krokiem po odessaniu tłuszczu jest jego oczyszczenie i przygotowanie do ponownego wprowadzenia w inną część ciała.

Podczas oczyszczania z tłuszczu usuwa się uszkodzone komórki krwi, lipidów oraz nadmiaru płynów, które zgromadziły się podczas liposukcji. Tak przygotowany tłuszcz może być wykorzystywany do wypełnienia innych obszarów ciała. Wprowadza się go poprzez wstrzyknięcie. Ilość potrzebnego tłuszczu zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć oraz czy ubytki do wypełnienia są spore. Zabieg wstrzykiwania własnego tłuszczu może trwać od 1 do 3 godzin i być wykorzystywany nie tylko do modelowania twarzy, ale również piersi, pośladków oraz usuwania oznak starzenia na dłoniach.