Trzy główne trendy w medycynie estetycznej

Trzy główne trendy w medycynie estetycznej

W ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła popularność wśród zabiegów z zakresu medycyny estetycznej tj. wstrzyknięcie toksyny botulinowej, wypełnienie zmarszczek kwasem HA, czy też zamykanie naczynek skleroterapią. Stanowią one alternatywę dla metod chirurgii plastycznej ze względu na swoją stosunkowo niewielką inwazyjność i brak okresu rekonwalescencji.

Użycie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej

Szybki efekt bez wysokiej ingerencji, który dają zabiegi botulinowe jest niezwykle kuszący. I co równie ważne działania te są na tyle nieskomplikowane, że można je robić w przerwie na lunch. W odróżnieniu od krwawych, wymagających narkozy i rekonwalescencji operacji plastycznych, jego ingerencja ogranicza się do kilku zastrzyków, ogrzania skóry laserem, czy złuszczenia naskórka odpowiednią substancją. Trzeba jednak pamiętać, że każda ingerencja w skórę w postaci wkłucia może mieć swoje skutki uboczne.

Skutki uboczne stosowania toksyny botulinowej

Zazwyczaj powikłania są drobne. Po zastrzykach z botoksem pacjenci nie mogą unieść brwi albo zmarszczyć czoła. Nie potrafią zapanować nad opadającymi powiekami. Usta mogą być nienaturalnie, asymetrycznie powiększone. W miejscu wstrzyknięcia wypełniacza czują grudki lub nierówności, przez co twarz staje się asymetryczna. To wszystko może się zdarzyć po zabiegach, które uchodzą za bezbolesne, nieinwazyjne i absolutnie bezpieczne.

Do poważniejszych powikłań zalicza się miejscową martwicę tkanek na skutek zamknięcia światła naczynia tętniczego, odczyn zapalny lub alergiczny. Przede wszystkim, co najważniejsze na całe szczęście dla pacjentów powikłania zdarzają się niezmiernie rzadko, a metody usuwania skutków ubocznych po zastosowaniu preparatów są dzisiejszym lekarzom dobrze znane.

Wypełnienie zmarszczek kwasem HA zdrowy trend w medycynie estetycznej

Przede wszystkim, co najważniejsze zabieg ten jest równie popularny, jak ostrzykiwanie preparatami zawierającymi toksynę botulinową. Kwas hiularonowy występuje naturalnie w naszej skórze. Z czasem jego ilość się zmniejsza. Podsumowując, w skrócie możemy powiedzieć, że podając kwas hiularonowy uzupełniamy jego niedobór i pobudzamy naturalne procesy regeneracyjne.

Zamykanie naczynek skleroterapią

Zabieg polega na wstrzyknięciu w światło naczynia specjalnych preparatów. Preparaty te powodują obkurczenie naczynia i kontrolowany stan zapalny. Dzięki temu naczynie kurczy się i wapnieje, przez co staje się niewidoczne. Zapytaj w salonie Estmedica o możliwość wykonania zabiegu.