Trwały makijaż na lato? Da się!

Trwały makijaż na lato? Da się!

Błyszczący nos i czoło, zważony podkład, rozmazana szminka oraz rozszerzone pory – każda z nas zna to, w jaki sposób wygląda wymarzony letni makijaż. Upalne dni nie idą w parze z dopracowanym makijażem. Przy wysokiej temperaturze skóra zachowuje się zupełnie inaczej, a kosmetyki, których użyłyśmy do wykonania makijażu na lato – płyną. Zatem jak wykonać trwały makijaż na lato? Podpowiadamy!

Odpowiednia pielęgnacja

Aby makijaż miał szansę spełnić swoją rolę, powinnaś wcześniej zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy. Przed nałożeniem trwałego makijażu na lato ważne jest, aby skóra była głęboko oczyszczona. Dodatkowo niezbędne jest skuteczne nawilżenie skóry za pomocą odpowiednio dobranych kremów czy masek stosowanych raz w tygodniu.

Trwały makijaż na lato – tonik jako podstawa pielęgnacji

Najczęstszym problemem makijażowym w upalne dni jest „świecenie się” skóry spod makijażu. Wtedy też podkład nie spełnia swojej roli, spływając nieestetycznie z twarzy. Rozwiązaniem na poradzenie sobie z tym problemem jest systematyczne stosowanie dobrego toniku do twarzy. Latem można zmywać twarz tonikiem przed nałożeniem makijażu, jeśli nie chcemy zamieniać kremów na lżejsze i mniej tłuste.

Puder i podkład w jednym

Pudry i podkłady w jednym to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych. Dostępne są w formie gęstego kremu. Taki puder-podkład nakładamy dwa razy na posmarowaną bazą twarz i gotowe. Wykonując trwały makijaż na lato, warto również nałożyć sypki puder wprost na bazę, szczególnie jeśli nie lubisz płynnych podkładów. Zastosowanie tego kosmetyku pozwala na stworzenie lekkiego makijażu, dodając do niego lekko wytuszowane rzęsy i delikatną szminkę. Taki makijaż na lato sprawdzi się idealnie.

Ponadczasowy krem BB – sposób na trwały makijaż na lato

Najlżejszy i najszybszy na lato bez wątpienia jest krem BB. Zawiera odżywczy krem, korektor, rozświetlacz oraz bazę – wszystko w jednym. Dlatego watro taki kosmetyk zakupić, jeśli mamy naprawdę mało czasu na zrobienie makijażu przed wyjściem. Obecnie na rynku można znaleźć kremy BB przeznaczone do różnych typów cery i posiadający różnorodne właściwości. Dzięki temu z pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie, by stworzyć wymarzony makijaż na lato.

Na koniec – fix

Najbardziej bezpieczną formą zakończenia makijażu jest zastosowanie fixu. Można go kupić w formie proszku i rozprowadzać jak sypki puder lub w sprayu. Robiąc trwały makijaż na lato możemy zastosować fix, który będzie miał za zadanie wchłaniać nadmiar sebum. Dzięki temu nasza cera pozostanie gładka i matowa nawet przy bardzo wysokim temperaturach.