USA: Powiększanie piersi służy życiu erotycznemu kobiet

Czy powiększanie piersi służy życiu erotycznemu kobiet? W USA przeprowadzono badania dotyczące zadowolenia kobiet z życia erotycznego po operacjach powiększenia piersi. Zdaniem 61 proc. Kobiet, biorących udział w badaniu, po operacji uprawiają one znacznie częściej seks. Z ankiety wynika także, że 70 proc. pytanych kobiet przyznaje, iż jakość  ich kontaktów seksualnych uległa znacznej poprawie po zabiegu powiększenia biustu.

Rezultaty ankiety nie są zaskakujące – uważa dr Andrew P. Trussler, praktykujący specjalista chirurgii plastycznej, oraz pracownik naukowy University of Texas (USA). Dodaje, że swojej praktyce na co dzień dostrzega transformację jaka zachodzi w pacjentkach, które poddają się operacji powiększania piersi. Jak dodaje kobiety zaczynają bardziej o siebie dbać, inaczej się ubierać.

Z mojego doświadczenia wynika , że kobiety nabierają pewności siebie po operacji i można łatwo zgadnąć, jak to wpływa na poprawę jakości życia seksualnego w różnych obszarach – tłumaczy dr Adrew P. Trussler. Jak wynika z danych portalu RealSelf.com statystycznie 75% kobiet uznaje, że warto było wykonać operację powiększania piersi poprzez wszczepienie implantów. Kobiety za taki zabieg w USA płacą średnio około 6,6 tyś. USD. 80 proc. kobiet jest zdecydowanie zadowolonych z chirurgicznego zabiegu „breast lifting”, którego średni koszt w Stanach to 10 tyś. USD. Według RealSelf.com w USA korekty piersi dokonało w ciągu ostatnich 3 lat prawie 1 mln. kobiet. Tego typu zabiegi należą do najpopularniejszych w całych Stanach.

Co interesujące, w naszej Klinice, mamy podobne spostrzeżenia. Panie odwiedzające nas po zabiegach, często przychodzą odmienione. Aż miło patrzeć na zadbane, rozpromienione, pewne siebie kobiety. Niektóre z pań wspominają także o polepszeniu sfery intymnej swojego życia.

Źródło: RealSelf.com