WOLUMETRIA w korekcji środkowej części twarzy

WOLUMETRIA w korekcji środkowej części twarzy

Jedną z pierwszych widocznych oznak starzenia się twarzy jest utrata objętości w okolicach skroni i policzków. Skóra wiotczeje, a tkanka podskórna ulega procesowi starzenia. W efekcie widzimy zmęczoną, ‘wychudzoną’ twarz z często obwisłą skórą. Medycyna estetyczna nie pozostaje obojętna na ten problem. Z pomocą przychodzi tutaj wolumetria.

Co to takiego Wolumetria?

Do tego typu zabiegów używamy kwasu hialuronowego. Jest on znany niektórym pacjentom z zabiegów wypełniania bruzd nosowo-wargowych, czy powiększania ust. Tutaj również przychodzi z pomocą, lecz podawany jest w zwiększonej ilości. Ilość preparatu zależy od wielkości problemu. inne są też techniki podania preparatu. Dodatkowo, kwas hialuronowy używany do wypełnień w środkowej części twarzy jest bardziej skondensowany. Dzięki temu odkłada się dokładnie w miejscu podania, a efekty utrzymują się nawet do 2 lat od zabiegu.

Wolumetria jest modelowaniem konturu twarzy. Jej zadaniem jest korekcja powstałych w wyniku starzenia defektów. I tak można wypełnić ubytki na skroniach, czy pozbawione owalu policzki.Na zabieg mogą się zdecydować pacjenci z widocznymi efektami starzenia (widoczny ubytek tkanki, opadająca skóra, zapadnięte skronie, dolina łez), ale również z powodzeniem wykonuje się go u pacjentów, u których ubytek tkanki jest wyczuwalnym przy badaniu.

Eksperci z czasopisma ‘Dermatologic Surgery’ opracowali techniki wypełnień wolumetrycznych w okolicy skroniowej twarzy. Zabieg w tej okolicy uważany jest za bardzo satysfakcjonujący z uwagi na naturalne efekty podniesienia twarzy i brwi. Jest to też korzystny zabieg wyjściowy dla dalszych korekt twarzy.

Na czym polega zabieg wypełnienia skroni

Zabieg wypełnienia skroni polega na wprowadzeniu preparatu w miejsce gdzie ubytek tkanek jest największy. Przy wykonywaniu tego zabiegu konieczna jest bardzo dobra znajomość anatomii twarzy. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą okolice skroni. Używa się go także do augumentacji policzków, żuchwy czy podbródka.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg wolumetrii skroni?

Zabieg pozwala powstrzymać oznaki starzenia związane z utratą objętości i jędrności skóry, oraz atrofią tkanki podskórnej. Efekty są widoczne gołym okiem, nie tylko w okolicy iniekcji, ale na całej twarzy. Użyty kwas hialuronowy nie tylko wypełnia tkanki, ale poprawia również nawilżenie skóry, a efekty zabiegu są długotrwałe.